10 polskich aplikacji pobranych ponad milion razy

Dodane: 12.02.2014

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

10 polskich aplikacji pobranych ponad milion razy

Udostępnij:

Które polskie aplikacji są najpopularniejsze? Na jakie systemy zostały pobrane najwięcej razy? A wreszcie, czy i Wy należycie do grona osób, które posiadają je zainstalowane na urządzeniach mobilnych? Poznajcie 10 polskich aplikacji, które zostały pobrane więcej niż milion razy.

Które polskie aplikacji są najpopularniejsze? Na jakie systemy zostały pobrane najwięcej razy? A wreszcie, czy i Wy należycie do grona osób, które posiadają je zainstalowane na urządzeniach mobilnych? Poznajcie 10 polskich aplikacji, które zostały pobrane więcej niż milion razy.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

1. Jakdojade

15 stycznia, Artur Szychta, jeden z pomysłodawców JakDojade, na blogu spółki ogłosił przekroczenie progu pobrań aplikacji. Ponad milion użytkowników pobrało ją na smartfony. Szychta przyznaje też, że rok temu zespół ogłosił przekroczenie 500 tysięcy pobrań aplikacji, co zajęło szesnaście miesięcy. Na podwojenie tej liczby zespołowi z Poznania wystarczyło tym razem 12 miesięcy.

2. OpenFM

3 września 2013 roku GG Network, wydawca aplikacji OpenFM, ogłosił wynik pobrań programu do słuchania radiostacji na urządzeniach mobilnych. Aplikacja OpenFM oferuje ponad 100 kanałów muzycznych, których możemy słuchać za darmo przez 24 godziny na dobę. Fani wszystkich rodzajów muzyki pobrali polską aplikację milion razy. Dzisiaj tych pobrań jest już o dwieście tysięcy więcej.

3. Allegro

1 695 000 razy użytkownicy Allegro pobrali aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android (rok temu było ich 875 tysięcy). Jak się dowiedzieliśmy na platformie App Store liczba pobrań aplikacji Allegro osiągnęła 383 tysiące pobrań (rok temu 144 tysiące). Użytkownicy Symbiana pobrali zakupową aplikację 416 tysięcy razy, Windows Phone 230 tysięcy razy, a Bada 62,2 tysiąca razy. Łączna liczba pobrań Allegro sięga 2 786 200 pobrań.

4. Yanosik

3 stycznia 2013 roku poinformowaliśmy Was o kolejnej aplikacji, która dołączyła do grona pobranych ponad milion razy. Pisaliśmy wtedy, że “Yanosik, czyli multimedialny antyradar napędzany wiedzą i aktualnymi wydarzeniami spotkanymi przez użytkowników, pokonał barierę dzięki niestandardowej promocji.” Aktualne liczby pobrań aplikacji Yanosik to ponad 800 tys. na platformę Android, ponad 200 tys. na iOS i powyżej 200 tys. na Windows Phone.

5. CB Radio Chat

23 grudnia 2013 roku aplikacja CB Radio Chat osiągnęło milion pobrań. Jak się dowiedzieliśmy od twórcy aplikacji, Radosława Kaczmarczyka, cztery dni później (27 grudnia 2013 roku) minęły trzy lata od pierwszej publikacji w Android Market (dzisiejszym Google Play). Kaczmarczyk zapewnił nas również, że pracuje nad redesignem wizualnym aplikacji CB Radio Chat. Nowa wersja ma pojawić się jeszcze w lutym.

6. NaviExpert

Spółka NaviExpert działa na rynku już od 2005 roku, a jej twórcami są Andrzej Jaszkiewicz i Maciej Hapke, absolwenci Politechniki Poznańskiej. Już w 2007 roku zespół nawiązał współpracę z Orange, a z Plusem w 2011 roku. Te działania pozwoliły zebrać łącznie w 2013 roku 3,4 miliona zarejestrowanych użytkowników. Teraz ta liczba podniosła się do 4,3 miliona pobrań, z czego 90% dotyczy systemu Android, Blackberry, WM, Symbian, Bada i Java. Reszta dot. WP i iOS.

7. ProgramTV

3 września 2013 roku poinformowaliśmy Was o tym, że aplikacja Program TV przekroczyła próg miliona pobrań. Dziś ta liczba sięga już 1 600 000 pobrań. Jak się dowiedzieliśmy od Pawła Janeckiego, Kierownika Zespołu Portal dla Komórek w Wirtualnej Polsce, 2/3 pobrań pochodzi z Google Play. Janecki powiedział, że zespół obecnie pracuje nad rozwojem aplikacji na system Android, iOS i Windows Phone. Zapowiada, że ich aktualizacja nastąpi jeszcze w tym półroczu.

8. Aerobiczna szóstka Weidera A6W

Prawdopodobnie jest to pierwsza polska aplikacja, która osiągnęła pięć milionów pobrań w Google Play – taką informację przekazał nam zespół Caynax stojący za wieloma aplikacjami z kategorii fitness. „Aerobiczna szóstka Weidera A6W” obecnie przekroczyła już 7 000 000 pobrań, przy ponad dwóch milionach aktywnych użytkowników. Twórca przekazał nam też informację, że blisko 115 tysięcy użytkowników aplikacji pochodzi z Polski.

9. Dowcipy XXL

„Dowcipy XXL” to druga aplikacja na Androida stworzona przez Andrzeja Lewandowskiego, który chciał zobaczyć jak wygląda proces stworzenia, publikacji i promocji takiego programu. Lewandowski starał się wtedy o pracę programisty i potrzebował aplikacji do portfolio. Nie wierzył, że aż milion użytkowników zainteresuje się jego dziełem. Pierwowzorem opisywanej aplikacji są „Kawały”, które później zostały udoskonalone i opublikowane w nowej wersji jako „Dowcipy XXL”.

10. mobileMPK

– Pierwsza wersja aplikacji [mobileMPK – przyp. red.] J2ME powstała już w 2006 roku na własne potrzeby, ale bardzo szybko zyskała dużą popularność wśród znajomych – mówi nam Paweł Jabłoński z mobiCORE. Dodaje również, że została ona dotychczas pobrana koło trzy miliony razy. Konsekwencją rosnącej popularności urządzeń z systemem operacyjnym Android było udostępnienie dedykowanej aplikacji. Do dziś ta wersja została pobrana blisko 700 tysięcy razy.

* W zestawieniu pominęliśmy aplikacje z kategorii gry

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem