10 pytań do... Agnieszki Lewandowskiej-Dziewięckiej

10 pytan do agnieszki lewandowskiej dziewieckiej
Udostępnij:
Tym razem, z naszą startupową dziesiątką zmierzyła się Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka - organizatorka Startup School.

Tym razem, z naszą startupową dziesiątką zmierzyła się Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka - organizatorka Startup School.

Dobry startup to taki, który... zarabia, jest potrzeby lub jest rozpoznawany. Przy czym rozpoznawalność i jego przydatność powinny z czasem przełożyć się na zysk finansowy.

Najważniejszą cechą startupowca jest... ogarnięcie życiowe, które w przełożeniu na startup i biznes nazywa się przedsiębiorczością i oznacza wychodzenie z inicjatywą, energię, wytrwałość, samodzielność, szczerość, chęć nauki, brak tolerancji dla bylejakości...

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to... granie do jednej bramki, czyli umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne, wyznaczania realnych celów i ich osiągania.

Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że... nie mają dystansu do swojego projektu i często działają z wyrachowania zapominając o tym, że należy lubić to, co się robi - szczególnie w przypadku własnego e-biznesu.

Innowacyjność jest dla startupu jak... słowo wytrych, które użyte zostało już tyle razy i w tylu różnych kontekstach, że znaczy wszystko i nic. W dzisiejszych czasach bardziej odpycha mnie już tylko "serwis społecznościowy".

Gdybym musiała skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałabym się... na wspólnika, który wniesie nie tylko kapitał, ale wiedzę i doświadczenie.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest... zadowolony klient :)

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest... zbyt dużo gadania, zbyt mało robienia.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest... ciężka praca, realizacja wyznaczonych celów, stworzenie dobrego produktu i odrobina szczęścia :)

Warto jest zrobić startup, ponieważ... nic nie smakuje lepiej niż własny sukces.

Kalendarz:

22.09.2011, WarszawaZakończenie Startup School 2011