10 pytań do… Agnieszki Lewandowskiej-Dziewięckiej

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Tym razem, z naszą startupową dziesiątką zmierzyła się Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka – organizatorka Startup School.

Tym razem, z naszą startupową dziesiątką zmierzyła się Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka – organizatorka Startup School.

Dobry startup to taki, który… zarabia, jest potrzeby lub jest rozpoznawany. Przy czym rozpoznawalność i jego przydatność powinny z czasem przełożyć się na zysk finansowy.

Najważniejszą cechą startupowca jest… ogarnięcie życiowe, które w przełożeniu na startup i biznes nazywa się przedsiębiorczością i oznacza wychodzenie z inicjatywą, energię, wytrwałość, samodzielność, szczerość, chęć nauki, brak tolerancji dla bylejakości…

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to… granie do jednej bramki, czyli umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne, wyznaczania realnych celów i ich osiągania.

Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że… nie mają dystansu do swojego projektu i często działają z wyrachowania zapominając o tym, że należy lubić to, co się robi – szczególnie w przypadku własnego e-biznesu.

Innowacyjność jest dla startupu jak… słowo wytrych, które użyte zostało już tyle razy i w tylu różnych kontekstach, że znaczy wszystko i nic. W dzisiejszych czasach bardziej odpycha mnie już tylko „serwis społecznościowy”.

Gdybym musiała skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałabym się… na wspólnika, który wniesie nie tylko kapitał, ale wiedzę i doświadczenie.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest… zadowolony klient 🙂

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest… zbyt dużo gadania, zbyt mało robienia.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest… ciężka praca, realizacja wyznaczonych celów, stworzenie dobrego produktu i odrobina szczęścia 🙂

Warto jest zrobić startup, ponieważ… nic nie smakuje lepiej niż własny sukces.

Kalendarz:

22.09.2011, Warszawa – Zakończenie Startup School 2011