10 pytań do… Dana Martella

Dodane: 20.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Tym razem o uzupełnienie naszych 10 startupowych pytań, poprosiliśmy Dana Martella. Dan jest aniołem biznesu, mentorem 500Startups, GrowLabs i theC100.org oraz doświadczonym startupowcem, który obecnie tworzy opisywany na naszych łamach startup Clarity.

English version is here

Tym razem o uzupełnienie naszych 10 startupowych pytań, poprosiliśmy Dana Martella. Dan jest aniołem biznesu, mentorem 500Startups, GrowLabs i theC100.org oraz doświadczonym startupowcem, który obecnie tworzy opisywany na naszych łamach startup Clarity.


Fot. kk+

Dobry startup to taki, który… rozwiązuje realny problem w sposób, który zadowala klienta czy użytkownika.

Najważniejszą cechą startupowca jest… nieustępliwość. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że pewne rzeczy nie pójdą po naszej myśli, wszystko sprowadza się do tego, aby ciągle iść naprzód – to zdecyduje o sukcesie.

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to… świetne wyczucie produktu. Ważna jest wiedza na temat wzrostu – co przyniesie zyski firmie oraz skupienie się nad prawdziwymi problemami.

Innowacyjność jest dla startupu, jak… paliwo dla samochodu.

Gdybym musiał skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałbym się… zebranie pieniędzy od inwestorów, których szczerze szanuję i którzy mogliby zostać moimi wspólnikami.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest… stworzenie świetnego produktu. Ważna jest również pomoc w opowiadaniu o naszej marce naszym konsumentom.

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest… kłótnia co-founderów oraz problemy z zespołem. Częstą przyczyną jest również zbyt późne wysłuchanie potrzeb konsumenta.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest… świetny zespół i produkt.

Główną różnicą pomiędzy amerykańskimi i europejskimi startupami jest… Amerykanie nie muszą uporać się z ponad 12 językami od pierwszego dnia istnienia startupu. 🙂

Warto jest zrobić startup, ponieważ… to jest Twoja szansa na poprawę jakości życia reszty świata.