10 pytań do... Markusa Lampinena

10 pytan do markusa lampinena
Udostępnij:
Z naszą startupową 10-tką zmierzył się Markus Lampinen, COO w GrowVC - platformie inwestycyjnej łączącej zalety angel.co i Kickstartera. Zobaczcie, co o startupach myśli Markus.

English version you can find here

Z naszą startupową 10-tką zmierzył się Markus Lampinen, COO w GrowVC - platformie inwestycyjnej łączącej zalety angel.co i Kickstartera. Zobaczcie, co o startupach myśli Markus.

Dobry startup to taki... którego założyciele żyją i oddychają zgiełkiem, jakim jest przedsiębiorczość.

Najważniejszą cechą startupowca jest... odpowiednia mentalność, brak strachu przed mierzeniem się z dużymi wyzwaniami i przekonanie, że zdobędzie się szczyt.

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to... zaangażowanie, energia i egzekucja.

Innowacyjność jest dla startupu jak... tlen dla ognia.

Gdybym musiał skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałbym się... rozwijać projekt własnymi siłami do momentu, w którym firma generuje wystarczające zainteresowanie ze strony różnych inwestorów, tak abym miał pewność pozyskania właściwych partnerów. Takich, którzy wyznają te same wartości i widzą możliwość w ten sam sposób co ja.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest... robienie postępów. To będzie mówiło samo za siebie.

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest... brak uczciwości w patrzeniu na swoje postępy.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest... wytrwałość i egzekucja.

Główna różnica pomiędzy amerykańskimi i europejskimi startupami to... nie ma żadnych różnic. Jedyną zauważalną różnicą jest to, ze Amerykanie wiedzą, że mogą zrobić wszystko, podczas gdy Europejczycy są sceptyczni.

Warto jest zrobić startup, ponieważ... robienie startupów jest najbardziej brutalnym i psychologicznie wymagającym doświadczeniem. Jeśli lubisz tego typu rzeczy, to zdecydowanie powinieneś zbudować swój startup. Jeśli nie, zacznij sprzedawać ubezpieczenia.