10 startupów na miarę naszych potrzeb

10 startupow na miare naszych potrzeb
Udostępnij:
Czy mogę zamówić coś, co idealnie będzie odpowiadało moim potrzebom? Czy mogę zaoszczędzić czas i pieniądze kupując hurtowo produkty, których używałem przez ostatnie miesiące czy lata? Odpowiedź brzmi - tak! Pomocą służą startupy, które oferują subskrypcję produktów mierzonych na...

Czy mogę zamówić coś, co idealnie będzie odpowiadało moim potrzebom? Czy mogę zaoszczędzić czas i pieniądze kupując hurtowo produkty, których używałem przez ostatnie miesiące czy lata? Odpowiedź brzmi - tak! Pomocą służą startupy, które oferują subskrypcję produktów mierzonych na miarę naszych potrzeb.

W czasie, gdy reklamy AdWords są idealnie dopasowane do naszego gustu, gdy newslettery zawierają treści zgodne z naszymi zainteresowaniami, a przed propozycją przesłania oferty reklamowej jesteśmy “lustrowani”, czas na to byśmy żyli wokół tego, co odpowiada naszemu gustowi. Poniżej przedstawiamy 10 startupów, które pozwolą nam na stworzenie, czy subskrypcję produktu według naszych indywidualnych potrzeb.

  • Dollar Rubber Club - startup dla wszystkich wstydliwych oraz dla tych, którzy lubią mieć zawsze zapas prezerwatyw (jakkolwiek to brzmi). Dzięki Dollar Rubber Club możemy zamówić miesięczną subskrypcję paczek z prezerwatywami, według prywatnych potrzeb. Subskrypcję możemy zacząć od trzech dolarów (w tym 2$ za przesyłkę), za co w zamian otrzymamy trzy prezerwatywy, które zostaną nam "dyskretnie przysłane do domu".
  • Dollar Shave Club - za 1 dolara miesięcznie otrzymamy 5 wymiennych ostrzy do naszej maszynki do golenia. Za 6 dolarów miesięcznie otrzymamy cztery końcówki, ale o lepszej jakości, a za 9 dolarów miesięcznie do naszych domów przyjdzie paczka z trzema końcówkami, ale za to z 6 stalowymi ostrzami oraz wkładką
  • Cerealize - autorska kompozycja płatków śniadaniowych. Wchodząc na stronę główną startupu mamy do wyboru 6 rodzajów płatków śniadaniowych w tym jeden mieszany. Gdy wybierzemy już rodzaj naszych płatków (mój faworyt: mini-cookies) to następnym krokiem jest dodanie dowolnej ilości dodatkowych składników. Cały proces kończymy wybierając nazwę dla naszych płatków, która zostanie zamieszczona na pudełku. W ten sposób za 8 dolarów miesięcznie otrzymamy pudełko z własną kompozycją płatków o wadze około 450 gramów.
  • Happy Toy Machine - to startup dla rodziców albo dla wszystkich tych, którzy chcą sprezentować np. misia bratanicy czy młodszemu bratu. Happy Toy Machine pozwala na stworzenie stworka całkowicie według naszej inwencji twórczej. Możemy dobrać kolory poszczególnych elementów, a nawet dodać napis na koszulce misia. Za 29,99 dolarów możemy stworzyć małą maskotkę naszego autorstwa.
  • Ministry of Supply - startup godny uwagi dla wszystkich mężczyzn i nie tylko. MoS to startup stworzony przez czterech studentów MIT, którzy pracują nad koszulami dobranymi na miarę indywidualnego klienta. Koszule mają również dbać o naszą temperaturę ciała. Według twórców startupu nasze ciało kilka razy dziennie przegrzewa się przez rzeczy, które nosimy. Wykorzystując technologię NASA przy tworzeniu kombinezonów dla astronautów, twórcy Ministry of Supply chcą stworzyć koszule, które utrzymają temperaturę ciała w optymalnym stopniu. Zespół zbiera fundusze na rozpoczęcie produkcji na Kickstarterze. Jedna koszula przypuszczalnie będzie kosztować około 100 dolarów.
  • QQNotes - pierwszy polski startup na naszej liście. Dzięki QQNotes, możemy stworzyć zeszyt z naszą indywidualną okładką, którą możemy dowolnie konfigurować. W notesie możemy wybrać wnętrze (nawet w rybie oko) a każdy z nich zawiera zabezpieczoną okładkę przed zabrudzeniami, kalendarz na 3 semestry oraz 78 kartek w którym możemy zapisywać notatki. Za jeden spersonalizowany zeszyt zapłacimy 19,90 złotych + przesyłka.
  • Honest - startup dla wszystkich maluchów. Dzięki Honest, co miesiąc do naszych domów zostanie przysłana paczka z pieluszkami (z rozmiarem, kolorem i rodzajem odpowiednim dla naszego dziecka). Koszt miesięcznej subskrypcji to 79,95$. Jeśli chcemy dodatkowo dziecku kupić olejki, balsamy czy szampony bezpieczne dla naszej pociechy, to możemy skorzystać z miesięcznej subskrypcji produktów za 35,95$.
  • Birchbox - startup dla kobiet (od niedawna również dla mężczyzn!). Za 10 dolarów miesięcznie (z przesyłką) subskrybent otrzymuje paczkę z próbkami 4-5 produktów do makijażu. Oprócz zamawiania próbek, startup oferuje kilkanaście filmów instruktażowych poprawnego nakładania makijażu i dbania o skórę twarzy.
  • Manpacks - jak sama nazwa wskazuje to “męska paczka”, którą możemy stworzyć według naszych potrzeb. W takiej paczce mogą znajdować się: bielizna, koszulki, skarpetki, żele do golenia, maszynki, balsamy, paczki prezerwatyw, witaminy czy... kalesony. Cena subskrypcji uzależniona jest od ilości produktów.
  • Craftcoffee - startup dla wszystkich (bez względu na płeć), którzy bez kawy nie wyobrażają sobie dnia. Za 19,99$ dolarów miesięcznie (z przesyłką) otrzymamy paczkę z kawą o wadze ok. 340 gramów. Oprócz kawy otrzymamy porady jak najlepiej ją zaparzyć i co byłoby idealnym dodatkiem do niej.