10 startupów na miarę naszych potrzeb – edycja 3

Dodane: 15.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W trzeciej odsłonie naszego cyklu prezentujemy Wam kilka polskich startupów opartych o model subskrypcji. Nie zapomnieliśmy również o zagranicznych produkcjach, a wśród nich znajdziecie m.in. startupy dla: dorosłych, uzdolnionych artystycznie i dla sportowców. Zapraszamy!

W trzeciej odsłonie naszego cyklu prezentujemy Wam kilka polskich startupów opartych o model subskrypcji. Nie zapomnieliśmy również o zagranicznych produkcjach, a wśród nich znajdziecie m.in. startupy dla: dorosłych, uzdolnionych artystycznie i dla sportowców. Zapraszamy!

fot. Fotolia

 • ShinyBox – blask kobiecego piękna. Dzięki temu startupowi płeć piękna może zamówić comiesięczną dostawę próbek kosmetyków do swojego domu. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi 49 złotych z darmową dostawą na terenie Polski. Ciekawą opcją jest możliwość zamówienia paczek z poprzednich miesięcy. Na fanpejdżu ShinyBox znajdziecie również wideorecenzje użytkowniczek tego startupu subskrypcyjnego.
 • Oliwy.pl – z czterech świata stron. Korzystając z tego startupu co miesiąc do naszego domu trafi jedna butelka oliwy, dzięki której jedzenie nabierze wspaniałego kolorytu, wzbogaci się o wyrazisty charakter i zasili cudowną energią świeżej oliwy – jak czytamy na stronie startupu. Twórcy startupu co miesiąc przemierzają różne zakątki świata, aby sprowadzić do Polski oliwę od cenionych właścicieli domowych tłoczni oliwy. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi 45 złotych + koszty przesyłki.
 • WygodnaDieta.pl – dla tych co za dobrą dietę są w stanie słono zapłacić. Kolejny startup z naszego rodzimego rynku. W zamian za złożenie zamówienia, twórcy będą nam od poniedziałku do soboty dostarczać m.in. 5 dietetycznych posiłków w codziennej dostawie oraz dietę ułożoną przez wykwalifikowanych dietetyków. Mają również pełną wygodę jeśli chodzi o godziny dostarczenia posiłków do naszego lokum. Cena miesięcznej subskrypcji wynosi 46 złotych dziennie (w tym koszty przesyłki).

 • SpicySubscription – dla dorosłych. Po złożeniu zamówienia do naszych domów co miesiąc będzie dostarczana paczka z gadżetami dla dorosłych. Zestawy zawierają prezerwatywy, olejki i inne rzeczy, które „rozgrzeją klimat naszej sypialni”. Miesięczna subskrypcja kosztować nas będzie 22,95 dolarów. Za dostawę do Polski zapłacimy dodatkowe 5 dolarów.
 • Stitch Fix – prywatny stylista. Ciekawy startup o modelu subskrypcyjnym, w którym nie płacimy za produkty, ale za doradztwo w ich kupieniu. Po wypełnieniu formularza, w którym podajemy nasze preferencje ubraniowe stylista wybiera nam bluzkę, spodnie czy spódniczkę. Za miesiąc u progu naszych drzwi pojawi się paczka z pięcioma częściami garderoby, które według stylisty będą pasować do naszego stylu ubierania się. Zostawiamy sobie tylko te rzeczy, które nam się spodobają a resztę odsyłamy do nadawcy tą samą paczką. Twórcy Stitch Fix pobierają 20 dolarów prowizji, czyli za ubrania musimy zapłacić osobno. Dostawa do Polski nie jest dostępna.

  • UmbaBox – ręcznie robione produkty. Startup skierowany przede wszystkim dla pań. Za 25 dolarów miesięcznie 2-3 produkty stworzone własnoręcznie przez zaproszonych do współpracy artystów. Oprócz tego do każdego zestawu dołączona jest historia związana z powstaniem produktu oraz biografia jego twórcy. Dostawa do Polski kosztuje 13 dolarów.
  • Julibox.com – dla barmanów amatorów. Za 40 dolarów miesięcznie na początku każdego miesiąca dostarczona do nas zostanie przesyłka ze składnikami dwóch rodzajów drinków dla dwóch osób. Oprócz tego otrzymamy poradnik (w formie video) jak poprawnie przygotować takie trunki oraz listę produktów do jego stworzenia. Dostawa do Polski nie jest dostępna.
  • Whimseybox – dla uzdolnionych artystycznie. Dzięki tej subskrypcji stworzymy, bądź ulepszymy produkty wokół nas. Do każdego zestawu dołączane są farbki, narzędzia oraz instrukcja obsługi wykonania danego zadania. W jednym z nich znajdowały się narzędzia do własnoręcznego ozdobienia naszej torby we wzorki. Startup głównie skierowany do pań. Miesięczna subskrypcja kosztuje 15 dolarów. Dostawa do Polski nie jest dostępna.
  • LovewithFood – zdrowa żywność. Startup pozwala na zamówienie produktów stworzonych z pasją i w zgodzie z naturą. Nie znajdziemy w nich szkodliwych składników. W zestawie przysłanym ostatnio znajdowały się takie produkty jak: kilka sztuk batonów z nadzieniem jabłkowym, ciemna czekolada w słoiku, którą możemy posmarować pieczywo, dżem winogronowy, soczek jabłkowy oraz orzechowe ciasteczka. To wszystko za 12 dolarów miesięcznie (w tym przesyłka). Co ciekawe każda zamówiona subskrypcja, to jeden posiłek dla głodnego dziecka. Dostawa do Polski nie jest dostępna.
  • StrideBox – subskrypcja dla biegaczy. Startup skierowany dla sportowców, bez względu na płeć. Korzystając z niego co miesiąc do naszych domów dostarczana będzie paczka ze zdrowymi, energetycznymi przekąskami, maściami rozgrzewającymi i innymi akcesoriami. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi 15 dolarów i paczki dostarczane są 10 dnia każdego miesiąca. Dostawa do Polski nie jest dostępna.

  Z której subskrypcji najchętniej byście skorzystali? Odpowiedzi zostawcie w komentarzach.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem