100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin…

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W dniach 23-25 października bieżącego roku w Starej Zajezdni, w Krakowie 500 programistów oraz grafików z całego świata przystąpi do pracy nad własnymi projektami. W czasie AGHacks powstanie od 100 do 125 pomysłów inteligentnie zmieniających rzeczywistość.

“AGHacks jest skierowany dla wszystkich odkrywców, ludzi ciekawych świata. Otwartych na testowanie różnych rozwiązań, często bardzo nieszablonowych. Jest to wyzwanie do zmagania się z szybko płynącym czasem, ale i nieustanna zabawa. Przyjazna atmosfera, tworzenie” – mówi Michał Śmiałko, jeden z organizatorów. “Idea przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie takie wydarzenia są już bardzo popularne. W Krakowie jest to już druga edycja, w pierwszej gościliśmy ponad 200 zapaleńców IT i m.in.: Johna Biggsa z TechCrunch oraz Ellen Germain Konsul Generalnej Stanów Zjednoczonych. W czasie tegorocznej ceremonii otwarcia obecny będzie Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa oraz Konsul Generalny USA – Walter Braunohler” – dodaje. W piątkowy wieczór nastąpi przywitanie i kolacja. Następnie wszyscy uczestnicy przystąpią do pracy w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Wspierani będą przez mentorów, ich wysiłek wynagrodzą różnego rodzaju nagrody. “W czasie hackathonu liczy się każda godzina, dlatego zapewniliśmy wszystkim uczestnikom posiłki i napoje. Będą oni mogli z nich korzystać również w nocy. W niedzielę finałowe zespoły staną przed jury, które wyłoni zwycięzców” – mówi Arek Biela, jeden z organizatorów.

“Wierzymy, że najważniejszy jest zapał i chęć tworzenia, zrealizowania swoich marzeń. Do uczestnictwa zapraszamy osoby doświadczone i te, dopiero zaczynające swoją przygodę z grafiką i programowaniem. Dodatkowo, jeżeli ktoś nie ma zespołu, to również jest mile widziany. Zajmiemy się tym tematem i wspólnie dobierzemy interesujące osoby do współpracy” – mówi Tomek Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

“Udział w AGHacks to okazja do poznania nowych i ciekawych osób, zdobycia najnowszej wiedzy od mentorów. Sprawdzenia własnych sił. Tworzenie własnych, nawet najbardziej szalonych pomysłów. Świetna atmosfera i duże ilości kawy, jeśli zajdzie taka potrzebna. To przygoda, w której warto wziąć udział” – mówi Konrad Sopala, jeden z organizatorów.

Druga edycja odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie, w dniach 23-25 października. Aby wziąć udział należy się zarejestrować. Rejestracja będzie dostępna w dniach 5-13 października. Szczegóły: http://www.aghacks.com/

Patroni Honorowi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji,Akademia Górniczo- Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Warszawska. Partner Główny: Major League Hacking Partnerzy strategiczni: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia