100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

500 programistów oraz grafików z całego świata, 48 godzin, jedno wyzwanie! Rusza AGHacks – największy studencki hackathon w Polsce.

Pomysł organizacji hackathonów, czyli maratonów programistycznych, trafił do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Idea, przyświecająca ich organizacji, jest taka sama na całym świecie. Wydarzenie ma połączyć największe talenty ze świata IT, które pod presją upływającego czasu, rozwiązując skomplikowane problemy informatyczne, urzeczywistniają pomysły, o których od zawsze śnili. 

Wśród uczestników krakowskiego hackathonu znajdą się studenci z Polski, Meksyku czy Stanów Zjednoczonych. Do profesjonalistów dołączą osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w programowaniu i projektowaniu. Przez trzy dni i dwie noce, bez przerw, w czteroosobowych zespołach będą pracować nad realizacją własnych projektów. Uczestników będą wspierać mentorzy z wiodących firm technologicznych. 

Wydarzenie, organizowane przez studentów AGH przy współpracy z Fundacją Studentów i Absolwentów AGH  ACADEMICA, jest częścią start #krk up – tygodniowej imprezy mającej na celu promocję nowych technologii i startupów w Krakowie. Inicjatywa jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Krakowa oraz lokalnego środowiska startupowego. 

Jak przyznają organizatorzy wydarzenia, najważniejsze są chęć tworzenia, otwartość na testowanie różnych rozwiązań i współpracę z innymi ludźmi, zaangażowanie oraz zapał do pracy. Nawet osoby, które nie mają swojego zespołu lub nie są jeszcze profesjonalni w swojej pracy, znajdą tu miejsce dla siebie. 

Chcemy przedstawić – głownie studentom, szerszą perspektywę działania, pokazać, w jakich kierunkach mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje – mówi Tomek  Krzyszkowski, jeden z organizatorów AGHacks – Chcemy motywować do działania, zachęcać do otwierania własnych biznesów, wskazywać, jak mogą zrealizować pomysł na startup. 

Kraków ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o bazę dobrze wykształconych, znających się na swojej pracy ludzi. Dzięki takim wydarzeniom, osoby posiadające różne doświadczenia i umiejętności, mogą się poznać i spróbować stworzyć coś wspólnie– dodaje Arek Biela, drugi z organizatorów. 

Połączenie elementu rywalizacji ze wsparciem mentorów ma przynieść rezultat w postaci ponad 100 ciekawych projektów. Część z pomysłodawców już w ten weekend będzie miało okazje pozyskać inwestorów lub znaleźć pracę przy realizacji innych projektów. W niedzielę, spośród wszystkich drużyn, zostaną wyłonione 3 zespół z najlepszymi projektami. 

Druga edycja odbędzie się już w ten weekend w Starej Zajezdni w Krakowie, w dniach 23-25 października. Szczegóły: http://www.aghacks.com/ Film zapowiadający wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=SW9oVcL4Pn8 

Informacje o pozostałych wydarzeniach, odbywających się w ramach start #krk up, znajdują się na stronie internetowej: http://startkrkup.pl/