100 kobiet, które otworzyły biznes. Pobierz bezpłatny magazyn Hundert

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Berliński startup Hundert wydał już ósmy numer magazynu. Znajdziesz w nim historie stu kobiet z 40 krajów, które mimo licznych trudności otworzyły własne firmy.

Według badań European Startup Monitor mniej niż 15 procent europejskich startupow zostało uruchomionych przez kobiety. Wyraźnie więc widać, że jest to świat, który przede wszystkim należy do mężczyzn. Pytanie tylko: czy rzeczywiście tak musi to wyglądać? Zdaniem zespołu stojącego za serwisem Hundert zdecydowanie – nie.

Dlatego w ósmym numerze magazynu, redakcja prezentuje sylwetki 100 pań, które zdecydowały się wystartować z własnym biznesem. Wśród nich znajdują się odważne, zdeterminowane i pełne wiary we własne możliwości kobiety, które mimo licznych trudności nie porzuciły marzenia o byciu przedsiębiorcą.

Jedną z nich na pewno jest Jenny Wolfram, która, już jako 5-cio letnia dziewczynka, sprzedawała sąsiadkom ręcznie robione kremy do twarzy. Dwadzieścia lat później uruchomiła BrandBastion, a obecnie jest uważana za jedną z najbardziej obiecującą bizneswoman w Finlandii.  

Podobny sukces osiągnęła także Anna Alex z Niemiec, która na pomysł Outfittery wpadła podczas podróży do Nowego Jorku, a dziś pomaga mężczyznom kupować odzież. Zaś Nora Khaldi z Irlandii porzuciła bezpieczną posadę na uniwersytecie i założyła Nuritas. Za pośrednictwem firmy rozwija sztuczną inteligencję dla sektora spożywczego.

Ósmy wydanie magazynu Hundert ukazało się w 10 tysiącach kopi. Zaprezentowano je 13 maja podczas jednej z imprez startupowych w Berlinie. Egzemplarz można również pobrać bezpłatnie ze strony wydawcy.