100 tys. pobrań aplikacji Songkick

Dodane: 24.06.2011

Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Kolejny rekordowy wynik pobrań aplikacji na smartphony. Takie wyniki wyznaczają nowe trendy w biciu rekordów.

Kolejny rekordowy wynik pobrań aplikacji na smartphony. Takie wyniki wyznaczają nowe trendy w biciu rekordów. Najlepsi nie zdobywają już 100 – 200 tys. Najlepsi osiągają takie wyniki w tydzień!

Lubisz Lady Gagę? Songkick zadba o to abyś nie przegapił informacji o wszystkich jej koncertach, pomoże kupić bilety, a gdybyś mimo to zapomniał napisze do Ciebie maila z przypomnieniem. Jedyne co trzeba zrobić, to pobrać aplikację i dodać ją do ulubionych artystów. O resztę zadba już aplikacja.

Twórcy aplikacji pochwalili się, że ich narzędzie do śledzenia koncertów zostało pobrane 100 tys. razy przez użytkowników iPhone. Średnia ocena aplikacji waha się między 4,5 i 5 gwiazdek, a dodatkowym wyznacznikiem sukcesu aplikacji jest wyróżnienie jej przez Apple tytułem aplikacja tygodnia w sklepie w UK.

Songkick konkuruje o rynek z LiveNation i Ticketmaster, które wiele zainwestowały we własne wersje mobilne. Przewagą Songkicka jest jednak agregacja contentu z wielu różnych źródeł wliczając w nie również serwisy konkurencyjne.

Źródło: techcrunch.com