100 tys. zł, bilety VIP na koncert Metalliki i więcej. HackYeah, największy w Europie hackathon stacjonarny, w ten weekend!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

2000 uczestników. Darmowe busy z całej Europy do Krakowa. Kilka zadań do rozwiązania, w tym zmagania z zagadnieniem georewolucji w Krakowie, wyłapywaniem oszustw podatkowych, szukaniem rozwiązań dla sportowców ekstremalnych, problemów społecznych oraz klęsk żywiołowych.

Rywalizacja, 24 godziny wytężonej pracy i wartościowe nagrody zgarnięcia o łącznej wartości ponad 100 000 PLN – to skrótowy opis hackathonu HackYeah, który odbędzie się 28-29 października 2017 w Tauron Arenie w Krakowie. Nasza redakcja ma dla Was darmowe wejściówki.

HackYeah – o co walczą zespoły?

6 biletów VIP do loży prezydenckiej na koncert Metallici w Krakowie – tych biletów nie da się kupić! Bilety i podróż na WebSummit. Nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 000 PLN.

To tylko część nagród, które będzie można zdobyć na hackathonie HackYeah w Krakowie. Wydarzenie kierowane jest do programistów wszelkiej specjalizacji, od poziomu początkującego do zaawansowanego, jak i grafików, team leaderów, osób z pomysłem na rozwiązanie jednego z kilku zadań opisanych tutaj: https://hackyeah.pl/task.html.

Rekordy do pobicia

Organizatorzy chcą pobić światowy rekord uczestników hackathonu stacjonarnego oraz rekord liczby kobiet biorących udział w hackathonie stacjonarnym. Aktualnie na wydarzenie zarejestrowało się niemal 400 kobiet powiązanych z IT, a do rekordu potrzeba ich 500.

Z czym zmierzą się uczestnicy HackYeah?

Wśród zadań znalazły się ciekawe wyzwania od Miasta Kraków:

Uczestnicy HackYeah pracować będą na rzeczywistych danych pochodzących od instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Specjalnie na wydarzenie przygotowano zbiór danych dotyczących wypadków samochodowych, które miały miejsce w Krakowie. Praca nad narzędziem i wykorzystaniem rzeczywistych danych to nie wszystko. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z tym, jak wiele czynników i zależności decyduje o funkcjonowaniu miasta – opowiada Anna Stec, Team Leader, Urząd Miasta Kraków.

Zadanie Ministerstwa Finansów stanowić będzie przygodę przekraczającą ramy hackathonu. Będzie to pierwszy etap konkursu MinFinTech, którego pula nagród przekraczać będzie 210 tys zł (ponad 60 tys zł na samym HackYeah). Udział Ministerstwa na hackathonie jest bezprecedensowy – do tej pory żadna inna skarbówka na świecie nie była autorem programistycznych zagadek. Na imprezach tego rodzaju dominowały inne agencje rządowe, np. FBI czy CIA. Teraz MF idzie w ich ślady.

Kim jest VATMAN – bohater zadania Ministerstwa? Dowiecie się z filmiku.

A poza tym burze, kataklizmy, Unicef i Szlachetna Paczka… czyli o co chodzi?

Poza wymienionymi zadaniami uczestnicy hackathonu będą też szukać narzędzi pomagających rozwiązać problemy społeczne (pod okiem mentorów ze Szlachetnej Paczki oraz Unicefu), pogodowe (na przykłady zadań naprowadzą Łowcy Burz) czy dla sportowców ekstremalnych (tutaj pomogą mentorzy z Fundacji Avalon oraz SkyCamp). Dodatkowo partnerzy hackathonu przygotowali swoje osobne zadania – ich listę znajdziecie tutaj.

Oprócz zmagań zespołowych, dla uczestników przygotowano wykłady:

 • Demystifying AI-chatbots: just add CUI to your business apps – Anton Ovchinnikov Mentor IT at Grid Dynamics
 • Wszystko co chciałbyś wiedzieć o testach, ale boisz się spytać
 • Code Review – how to do it better? – Sebastian Malaca Speaker at UBS
 • Why your company will most probably not become Agile? – Anton Zotin Speaker at Flixbus
 • CI assitant – playing with Amazon Echo & AWS Lambda – Rafał Kowalski Speaker at Grape Up
 • 5 things I wish I’d known when I started coding – Joanna Bochyńska Speaker at Wake up and Code / Programuj, dziewczyno!
 • Prawo autorskie dla programisty – warsztaty
 • Using Kubernetes and Gitlab CI to deliver applications – Steffen Hanikel Mentor IT at Flixbus
 • Początek końca natywnych aplikacji mobilnych – Szymon Paluch Speaker at RIOT
 • Ekstremalne atrakcje w TAURON Arenie

Oprócz wiedzy i programistycznych zmagań, w krakowskiej TAURON Arenie czekają na uczestników atrakcje, a wśród nich między innymi:

 • ścianka wspinaczkowa
 • strzelnica laserowa
 • turniej w piłkę nożną online z nagrodami
 • symulatory jazdy WRC

Odbierz darmowy bilet

Zapisać się na wydarzenie możecie poprzez formularz na tej stronie. Jako partner wydarzenia mamy dla Was pulę 30 darmowych wejściówek – podczas rejestracji podajcie kod: “mediapartner”. Korzystajcie lub albo zarejestrujcie się w standardowym trybie – koszt wejściówki jest symboliczny, a cała zebrana kwota zostaje przekazana na kursy programowania dla dzieci z krakowskich domów dziecka, które pozostają pod opieką fundacji Szkoła 3.0.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku oraz stronie wydarzenia.

Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków, Luxoft, Ministerstwo Finansów, UBS, Google for Developers, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, LOTTO, PKO Bank Polski, <epam> oraz Flixbus.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem