115 milionów euro finansowania dla easyPack. Powstaną nowe paczkomaty

Dodane: 06.05.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Firma easyPack, posiadająca największą liczbę paczkomatów na świecie, pozyskała dofinansowanie w kwocie ponad 115 milionów euro. Dzięki zdobytym środkom finansowym, spółka należąca do grupy Integer będzie mogła realizować globalne zamierzenia biznesowe.

Ponad 115 milionów euro na nowe paczkomaty

Firma easyPack działająca na rynkach międzynarodowych, a w Polsce dobrze znana jako InPost, zawarła umowę z inwestorami, którzy na rzecz spółki przekażą ponad 115 milionów euro. W wyniku porozumienia między Grupą Integer, a Globalnym Funduszem Inwestycyjnym TSEMF IV i Grupą Ubezpieczeniową PZU, spółka easyPack otrzyma 81,7 milionów euro. W projekt polskiej firmy zaangażował się również Bank Gospodarstwa Krajowego, udzielając finansowanie dłużnego w wysokości 36,7 milionów dolarów.

Jak można dowiedzieć się z komunikatu zamieszczonego na oficjalnej stronie Grupy Integer, zgromadzony kapitał będzie przeznaczony na dalszy rozwój paczkomatów w Europie i na świecie. Plany spółki prowadzonej przez Rafała Brzoskę są odpowiedzią na wymagania rynku e-commerce, który potrzebuje skutecznego systemy dostarczania klientom oferowanych produktów. Rozwiązaniem ma być zwiększenie liczy paczkomatów.

Przesyłki dotrą wszędzie tam, gdzie potrzeba

Rafał Brzoska, właściciel i prezes zarządu Grupy Integer, ma ambitne cele. Do 2015 roku planuje uruchomić sieć pięciu tysięcy paczkomatów rozmieszczonych w krajach europejskich, ameryki północnej i na Bliskim Wschodzie. Dodatkowo, środki zainwestowane przez BGK mają zostać przeznaczone na rozwój paczkomatów na rynku kanadyjskim. Przedsiębiorca uważa, że zgromadzony kapitał pozwoli na stworzenie globalnej i nowoczesnej platformy usług pocztowych, a pomóc w tym mają rzetelni inwestorzy.

Dotychczas paczkomaty easyPack dostępne są na terenie 14 państw m.in. Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Chile i Australii. Grupa Integer, do której należy spółka easyPack i InPost, od 2007 jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych i stanowi drugą co do wielkości grupę pocztową w Polsce.

fot. materiały prasowe