12,5 mln zł za porównywarki finansowe. Wirtualna Polska przejmuje dwa serwisy

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Za 12,5 mln złotych Wirtualna Polska przejmuje Finansowysupermarket.pl i jedenwniosek.pl, porównywarki produktów finansowych. Zdaje się jednak, że ta grupa medialna nie poprzestanie wyłącznie na tych serwisach.

Pula 80 mln zł na akwizycję

Wirtualna Polska Holding ruszyła z kopyta zaraz po tym jak w maju tego roku zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wówczas spółce udało pozyskać nieco ponad 106 mln złotych, a już w sierpniu tego roku Elżbieta Bujniewicz-Belka, członek zarządu ds. finansowych w Wirtualnej Polsce, informowała, że przedsiębiorstwo przeznaczy z wcześniej wymienionej puli 80 milionów złotych na kupno serwisów internetowych.

Jacek Świderski, prezes Grupy WP, wyjaśniał wtedy, że spółka, której przewodzi jest zainteresowana akwizycją przede wszystkim podmiotów z segmentu e-commerce takich jak np. agregatory ofert oraz portale tematyczne. I faktycznie plan został wcielony w życie, bo wczoraj Wirtualna Polska poinformował o nabyciu dwóch portali internetowych działających na rynku finansowym.

Porównywarki ofert finansowych należą do WP

W zamiana za sto procent akcji Finansowysupermarket.pl i jedenwniosek.pl, o których mowa, grupa medialna zapłaciła dotychczasowym właścicielom serwisów 12,5 miliona złotych. Jacek Świderski wyjaśnia, że decyzja o ich zakupie, wynika z misji, którą pełni Wirtualna Polska Holding. Według przedsiębiorcy jest nią wspieranie Polaków w ich codziennych decyzjach, również tych dotyczących domowych finansów.

Na zdjęciu: Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska | fot. materiały prasowe

Obie platformy bowiem to niezależne porównywarki online. Za ich pośrednictwem internauci mogą zestawić ze sobą oferty kilku instytucji finansowych i wybrać te produkty np. kredyty, lokaty i fundusze inwestycyjne, które odpowiadają ich preferencjom. Grzegorz Czapski, wiceprezes ds. rozwoju w Grupie Wirtualna Polska, zwracaj uwagę, że nowy nabytek wzbogaci i poprawi jakość świadczonych usług grupy medialnej względem klientów biznesowych. Ponadto wskazuje, że przejęcie Finansowysupermarket.pl i jedenwniosek.pl zwiększy skalę działania Money.pl, serwisu należącego do WPH, który przeprowadził powyższą transakcję.

Nie pierwsi, nie ostatni

Ale zakup wcześniej wymienionych serwisów to niejedne przejęcie, które w ostatnim czasie sfinalizowała Wirtualna Polska. Spółka bowiem na początku czerwca zapłaciła dotychczasowym właścicielom 19,4 miliona złotych, aby Grupa NextWeb Media stał się ich własnością. Dzięki temu firma pod kierownictwem Świderskiego zdobyła m.in. abcZdrowie.pl, serwis poświęcony zdrowiu i Parenting.pl, portal dedykowany rodzicom, a wraz z nimi sześć milionów internautów. Mając do dyspozycji 80 milinów złotych należy się spodziewać, że potwierdzona wczoraj transakcja, nie jest ostatnią, jaka WP przeprowadzi w najbliższym czasie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem