1,2 miliona euro dla Altach Biomedical: biotech założony przez Polaka leczy urazy chrząstki stawowej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

1,2 miliona euro dla Altach Biomedical: biotech założony przez Polaka leczy urazy chrząstki stawowej

Udostępnij:

Altach Biomedical, irlandzki startup z branży technologii medycznych kierowany przez Tomira Kosowskiego, pozyskał 1,2 miliona euro w ramach rundy finansowania zalążkowego. Inwestycja była wspierana przez NLC Health Ventures’ Stepping Stone Fund, Castanjo B.V. oraz aniołów biznesu.

Runda finansowania w wysokości 1,2 miliona euro została wsparta przez kilku znaczących inwestorów, w tym NLC Health Ventures, amsterdamską firmę budującą przedsięwzięcia w zakresie technologii medycznych, Stepping Stone Fund, Castanjo BV, kampanię crowdfundingową na irlandzkim Spark Crowdfunding oraz dwóch nie wymienionych aniołów biznesu.

Altach Biomedical przeznaczy nową inwestycję na kontynuację rozwoju i wprowadzenie technologii leczenia ubytków chrząstki w ręce chirurgów w najbliższej przyszłości.

Startup stawia (na) rusztowania

– Nasza technologia stanowi znaczący postęp w sposobie leczenia urazów chrząstki stawowej. Nasze rusztowania mogą skrócić czas rekonwalescencji i poprawić jakość gojenia, znacznie poprawiając codzienne życie pacjentów – mówi Tomir Kosowski, CEO i współzałożyciel Altach.

Altach Biomedical to spółka założona w 2022 roku przez Tomira Kosowskiego, Danny’ego Kelly’ego i Davida Browe’a jako spin-out Trinity College w Dublinie. Zespół startupu opracowuje biomimetyczne (tj. naśladujące procesy biologiczne z natury) rusztowanie wykonane z kolagenu, które pomaga w regeneracji chrząstki. Według Altach, ma to na celu poprawę wyników leczenia pacjentów z uszkodzeniem chrząstki, zmniejszając potrzebę inwazyjnych operacji.

– Osiągnęliśmy już kilka kluczowych etapów rozwoju, w tym niedawne przyznanie naszego patentu w USA. Ale dopiero to finansowanie pozwoli nam na zwiększenie skali produkcji i walidację naszego rozwiązania przed zastosowaniem klinicznym – podkreśla prof. David Browe, CTO i współzałożyciel Altach Biomedical.

Czytaj także: