14 milionów dla SentiOne

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

SentiOne podpisało umowę inwestycyjną z Veture FIZ zarządzanym przez Trigon TFI S.A., zapewniającą spółce finansowanie na łączną kwotę 14 milionów złotych. Dofinansowanie pozwoli na dalszy rozwój narzędzia monitorującego internet oraz na umacnianie pozycji lidera na rynkach europejskich.

fot. materiały prasowe 

– O naszej inwestycji w spółkę zadecydowały dwa kluczowe czynniki. Pierwszym z nich jest zgrany i silny zespół założycielski SentiOne, posiadający interdyscyplinarne doświadczenie. Drugim czynnikiem był skalowalny model biznesowy oparty o solidne podstawy, który od samego początku rośnie w imponującym tempie ponad 100% rok do roku – tłumaczy Oktawian Jaworek, Zarządzający Venture FIZ.   

– Jesteśmy ogromnie podekscytowani, że nasz mariaż nauki i biznesu rośnie w siłę. Nowy inwestor tej klasy to dla nas potwierdzenie, że konsekwentnie realizowana strategia budowania europejskiego lidera na rynku monitoringu internetu oraz bezkompromisowa praca nad nowymi funkcjami systemowymi, gwarantują sukces. Dzięki środkom z inwestycji zrealizujemy dwa najważniejsze cele. Po pierwsze przyspieszymy naszą ekspansję na pozostałe rynki europejskie. Po drugie udoskonalimy produkt, wprowadzając rozwiązania, które zostawią w tyle globalną konkurencję. Chcemy zautomatyzować analizę treści pochodzących z internetu do granic możliwości, oferując klientom SentiOne nie surowe dane, a konkretną wiedzę biznesową oraz inteligentne rekomendacje – komentuje zmiany Kamil Bargiel, Prezes Zarządu SentiOne.

SentiOne rozpoczęło swoją działalność cztery lata temu w Gdańsku. Wówczas na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, Bartosz Baziński i Michał Brzezicki, w ramach pracy inżynierskiej, stworzyli prototyp systemu pozwalającego monitorować internet oraz automatycznie oznaczać wydźwięk opublikowanej w sieci wypowiedzi. Jako pierwszy w sukces narzędzia do monitorowania opinii uwierzył fundusz inwestycyjny AINOT. Przez ostatnie lata SentiOne było wielokrotnie nagradzane, zdobyło m.in.: nagrodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w konkursie na „Innowacyjny Projekt 2014”, nagrodę „Mikroprzedsiębiorca Roku”, a także nagrodę w konkursie „Młody Przedsiębiorca Roku 2014”. Od 2015 roku SentiOne realizuje wraz z Politechniką Gdańską projekt dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dziś SentiOne monitoruje opinie w 26 krajach europejskich, a wśród klientów znajdują się między innymi:  P&G, mBank, PwC, Beiersdorf, Huawei czy Reckitt Benckiser. Biura firmy znaleźć można między innymi w Holandii, na Węgrzech, w Czechach i w Niemczech. W Polsce SentiOne ma swoje biura w Warszawie oraz w gdańskim Inkubatorze Starter.