1410 Start-up Stories and Speed Dates (4) – Tuubio & CrowdIPR

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Za nami kolejne (już 4.) spotkanie z cyklu 1410 Start-up Stories and Speed Dates organizowane przez 1410ventures. Jego gośćmi byli Jens Sørensen, CEO i założyciel Tuubio oraz Taavi Raidma, CEO i twórca serwisu CrowdIPR. Zapraszamy do wysłuchania wywiadów w formacie mp3.

Za nami kolejne (już 4.) spotkanie z cyklu 1410 Start-up Stories and Speed Dates organizowane przez 1410ventures. Jego gośćmi byli Jens Sørensen, CEO i założyciel Tuubio oraz Taavi Raidma, CEO i twórca serwisu CrowdIPR. Zapraszamy do wysłuchania wywiadów w formacie mp3.


Jens Sørensen

25 lat, współzałożyciel i CEO w dwóch firmach, z których pierwsza została sprzedana wiosną 2011 – od tego czasu pracuje nad Tuubio. Posiada wykształcenie w dziedzinie zarządzania w biznesie i w finansach. W wolnych chwilach uprawia spadochroniarstwo i spędza jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Tuubio

W Tuubio każdy może być gwiazdą rozgłośni radiowej – Tuubio to serwis typu blogspot.com dla radia. Tuubio pozwala wszystkim kreatywnym osobom wejść w rolę prezentera radiowego, a słuchaczom w pełni spersonalizować nadawane audycje, dzięki możliwości wyboru utworów z ukochanych gatunków muzycznych oraz doboru prowadzących, których chcą usłyszeć. Efekt końcowy to w pełni spersonalizowane radio!

Wywiad z Jensem Sørensenem – rozmawia Łukasz Jabłoński [mp3]

Taavi Raidma

Jest współzałożycielem i CEO serwisu CrowdIPR. Posiada tytuł magistra na London School of Economics. Założył agencję marketingu internetowego. Stał na czele oddziału firmy konsultingowej. Jego zainteresowanie rozwojem gospodarczym państw w Afryce doprowadziło go do pracy nad projektami z dziedziny mikrofinansów oraz wspierania lokalnych społeczności w RPA i Ghanie. W wolnych chwilach uwielbia śpiewać i grać na gitarze.

CrowdIPR

CrowdIPR to założona w 2011 roku społeczność ekspertów z dziedziny prawa własności intelektualnej. Dzięki zgromadzonej wiedzy swoich użytkowników (CrowdIPR wykorzystuje zasady crowdsourcing), serwis zapewnia łatwo dostępne i niedrogie usługi, badania i analizy dotyczące własności intelektualnej. Platforma jest obecnie w fazie private beta i współpracuje z uczelniami wyższymi, startupami internetowymi oraz doradcami patentowymi.

Wywiad z Taavim Raidmą – rozmawia Łukasz Jabłoński [mp3]

1410 Startup Stories and Speed Dates to zupełnie nowa na polskim rynku formuła spotkań dla przedsiębiorców, organizowana przez firmę 1410ventures. Uczestnicy spotkań mają niepowtarzalną okazję poznać historie przedsiębiorców z całego świata, których projekty, aplikacje oraz serwisy internetowe odniosły międzynarodowy sukces. Goście spotkań, łączący się z uczestnikami poprzez wideokonferencję, opowiadają o początkach swoich przedsięwzięć, rozwoju i budowaniu relacji z klientami, pozyskiwaniu finansowania, czynnikach sukcesu oraz planach na przyszłość. Interaktywna formuła pozwala uczestnikom na zadawanie pytań oraz uzyskanie wskazówek, dotyczących kierowania produktów i usług na rynki zagraniczne i realizowania projektów na skalę globalną.

1410 Startup Stories and Speed Dates to również znakomita okazja do nawiązania cennych relacji z uczestnikami spotkań – przedsiębiorcami z Polski i zagranicy, dizajnerami, programistami, inwestorami oraz wszystkimi zainteresowanymi tematyką przedsiębiorczości. Podczas towarzyszącej każdemu spotkaniu sesji networkingowej w formie tzw. „Speed Dates”, szybko i sprawnie poznasz innych uczestników spotkania – wymienisz opinie na temat realizowanych projektów, podzielisz się swoimi pomysłami oraz spostrzeżeniami, nawiążesz nowe znajomości oraz zaplanujesz współpracę. Kto wie, może znajdziesz przyszłych wspólników, partnerów biznesowych, inwestorów?

Partnerami wydarzenia byli: