1410 Startup Stories and Speed Dates – poznaj historię zagranicznych startupów i osiągnij sukces na skalę globalną!

Dodane: 15.12.2011

Mam Startup

Udostępnij:

Masz pomysł na własny biznes, ale nie wiesz jak go zrealizować? Szukasz osób, które podpowiedzą Ci jak to zrobić? Marzysz o międzynarodowym sukcesie swojego przedsięwzięcia? Chcesz wiedzieć w jaki sposób osiągnęli sukces inni?

Masz pomysł na własny biznes, ale nie wiesz jak go zrealizować? Szukasz osób, które podpowiedzą Ci jak to zrobić? Marzysz o międzynarodowym sukcesie swojego przedsięwzięcia? Chcesz wiedzieć w jaki sposób osiągnęli sukces inni? Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na przynajmniej jedno pytanie, to znaczy, że spotkania z cyklu „1410 Startup Stories and Speed Dates” są właśnie dla Ciebie. Kolejną historię zagranicznego startupu poznamy 19 grudnia 2011 roku w ramach spotkania OpenReaktor Xmas Edition, organizowanego w warszawskim centrum startupów – Reaktor.net. Serdecznie zapraszamy!

1410 Startup Stories and Speed Dates to zupełnie nowa na polskim rynku formuła spotkań dla przedsiębiorców, organizowana przez firmę 1410ventures. Uczestnicy spotkań mają niepowtarzalną okazję poznać historie przedsiębiorców z całego świata, których projekty, aplikacje oraz serwisy internetowe odniosły międzynarodowy sukces. Goście spotkań, łączący się z uczestnikami poprzez wideokonferencję, opowiadają o początkach swoich przedsięwzięć, rozwoju i budowaniu relacji z klientami, pozyskiwaniu finansowania, czynnikach sukcesu oraz planach na przyszłość. Interaktywna formuła pozwala uczestnikom na zadawanie pytań oraz uzyskanie wskazówek, dotyczących kierowania produktów i usług na rynki zagraniczne i realizowania projektów na skalę globalną.

1410 Startup Stories and Speed Dates to również znakomita okazja do nawiązania cennych relacji z uczestnikami spotkań – przedsiębiorcami z Polski i zagranicy, dizajnerami, programistami, inwestorami oraz wszystkimi zainteresowanymi tematyką przedsiębiorczości. Podczas towarzyszącej każdemu spotkaniu sesji networkingowej w formie tzw. „Speed Dates”, szybko i sprawnie poznasz innych uczestników spotkania – wymienisz opinie na temat realizowanych projektów, podzielisz się swoimi pomysłami oraz spostrzeżeniami, nawiążesz nowe znajomości oraz zaplanujesz współpracę. Kto wie, może znajdziesz przyszłych wspólników, partnerów biznesowych, inwestorów?

Podczas ostatniego spotkania z cyklu 1410 Startup Stories and Speed Dates, które odbyło się w dniu 1 grudnia 2011 w Laboratorium BRAMA (partnerem wydarzenia był program BRAMA Innovation Camp) na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, uczestnicy mieli okazję poznać założycieli dwóch serwisów internetowych rodem z Finlandii, które ułatwiają komunikację na skalę globalną.

Jeżeli miałeś kiedyś problem ze zrozumieniem postu na Facebooku, ponieważ jak na złość był w języku, którego akurat nie znasz lub też chciałeś opublikować treść w rodzimych językach Twoich klientów rozsianych po całym świecie, to Transfluent jest idealnym do tego narzędziem. Wymyślony przez fińskiego programistę Jani Penttinena od miesięcy ułatwia zarządzającym stronami internetowymi oraz profilami w serwisach społecznościowych publikowanie treści w ponad 50 językach. Transfluent to usługa, która w łatwy sposób oferuje profesjonalne tłumaczenia wpisów m.in. na Facebooku czy Twitterze, a także stron internetowych – niemal w czasie rzeczywistym. Usługa ta tłumaczy wpisy bezpośrednio po ich opublikowaniu i zawsze aktualizuje strony internetowe, bez względu na to, jak często są edytowane. Więcej o serwisie na stronie http://www.transfluent.com/

Kolejnym serwisem zaprezentowanym podczas spotkania był Flowdock. Usługa, którą stworzył Otto Hilska, to doskonałe narzędzie komunikacyjne dla firm i zespołów projektowych, bowiem z każdego miejsca na świecie i każdego urządzenia możesz kontaktować się ze swoimi pracownikami, załączać pliki tekstowe i wideo, co w dzisiejszych czasach jest podstawą sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Więcej o serwisie na stronie http://www.flowdock.com/

Rozmowy z przedsiębiorcami z Finlandii pokazały, że tworząc serwis internetowy warto od początku stawiać sobie ambitne cele i kierować swoje usługi do odbiorców na całym świecie. Otto i Jani są doskonałymi przykładami przedsiębiorców pełnych entuzjazmu, pasji i wewnętrznej motywacji, które pozwalają skutecznie realizować plany rozwoju swoich przedsięwzięć. O ich olbrzymiej determinacji w dążeniu do osiągnięcia sukcesu świadczyć może fakt, iż obaj panowie na początku przyszłego roku przenoszą biura swoich firm do Doliny Krzemowej w Kalifornii, skąd dalej będą rozwijać swoje przedsiębiorstwa. Podobnej wytrwałości, skuteczności oraz determinacji w dążeniu do wyznaczonych celów życzymy wszystkim przedsiębiorcom marzącym o globalnym sukcesie!

Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą AerFinance Ventures – inkubatora przedsiębiorczości, który wspiera i rozwija innowacyjne pomysły biznesowe, przede wszystkim z branży IT, zarządza funduszami wysokiego ryzyka oraz dokonuje bezpośrednich inwestycji kapitałowych w mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Działa również na rzecz ułatwiania rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawiania warunków prowadzenia biznesu w Polsce. Szczegóły oferty inkubatora AerFinance Ventures dostępne na stronie http://www.aer-vc.com

Jeśli chcesz poznać kolejną fascynującą historię zagranicznego startupu, przyjdź na najbliższe spotkanie z cyklu 1410 Startup Stories, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2011 roku w siedzibie warszawskiego centrum startupowego – Reaktor.net, przy ul. Bohomolca 15 w Warszawie. Gościem spotkania będzie Teemu Arina, założyciel i CEO Meetin.gs – internetowej platformy do zarządzania procesem organizacji spotkań biznesowych. Telekonferencja z zagranicznym gościem odbędzie się w ramach OpenReaktor Xmas Edition. Więcej informacji oraz zapisy na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/274937425891810/

Serdecznie zapraszamy!

Łukasz Jabłoński

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem