150 tys. złotych na wysyłkę kodów rabatowych. Automater obiera kierunek ekspansji: Stany Zjednoczone

150 tys zlotych na wysylke kodow rabatowych automater obiera kierunek ekspansji stany zjednoczone
Udostępnij:
Jakub Kiczko i Maciej Zieliński, twórcy Automatera, pozyskali 150 tysięcy złotych od NCBR. Przedsiębiorcy zamierzają teraz wdrożyć w Stanach Zjednoczonych system automatyzujący wysyłkę kodów w sklepach online. Na rodzimym rynku narzędzie jest dostępne m.in. dla użytkowników Allegro.

150 tysięcy złotych z puli 6 mln

Automater oferował właścicielom sklepów online narzędzie automatyzujące sprzedaż i wysyłkę kodów (np. rabatowych) jedynie na rodzimym rynku. Wkrótce ma się to zmienić, bo jego twórcy - Jakub Kiczko i Maciej Zieliński - zamierzają wystartować z projektem w Stanach Zjednoczonych. W realizacji planu ma im pomóc kapitał zdobyty w ramach programu Go_Global organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Do udziału w powyższym programie zapisało się aż 174 przedsiębiorców ,z czego jury wybrało 41 projektów aspirujących do wejścia na arenę międzynarodową, w tym wcześniej wymieniony Automater. Na jego rzecz, NCBR spośród puli sześciu milionów złotych przekazało około 150 tysięcy złotych. Dwuosobowy zespół startupowców przeznaczy tę kwotę na opracowanie strategii wejścia na rynki światowe i w efekcie na samo wejście na nie.

Zarządzanie sprzedażą kodów w Stanach Zjednoczonych

Na rodzimym rynku narzędzie jest kompatybilne z popularnymi portalami takimi jak: Allegro i Ebay. Automater pomaga przedsiębiorcom handlującym towarami za pośrednictwem serwisów aukcyjnych zautomatyzować proces sprzedaży i wysyłki kodów. Zgodnie z informacją umieszczoną na oficjalnej stronie startupu. Kody, o których mowa, w ciągu trzech minut od wygenerowania mają docierać do klientów właścicieli punktów sprzedaży online drogą mailową i przez SMS-y.

Ponadto e-handlowcy, którzy zdecydują się na zaimplementowanie w swoim biznesie polskiego systemu będą mogli m.in. monitorować statusy dokonywanych transakcji i poziom przychodów. Wkrótce więc użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, podobnie jak i Ci z Polski, również będą mogli korzystać z Automatera.