16 czerwca rusza trzecia edycja Polish Tech Day 2017 w Londynie

16 czerwca rusza trzecia edycja polish tech day 2017 w londynie
Udostępnij:
Już za niespełna trzy tygodnie na terenie londyńskiego Campusu Google’a rozpocznie się 3. edycja Polish Tech Day. Największa zagraniczna impreza promująca polskie technologie zgromadzi innowacyjne startupy i przedsiębiorstwa sektora technologicznego Polski i Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie będące częścią London Technology Week, jest organizowane przez PLUG, think tank z Wrocławia.  

Głównym celem Polish Tech Day jest wzmocnienie wzajemnych stosunków między polskim i brytyjskim sektorem technologicznym. W imprezie udział biorą zarówno najbardziej aktywne startupy, kadra zarządzająca międzynarodowych korporacji, jak również brytyjskie organizacje szukające ciekawych partnerów biznesowych oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. Trzecia edycja tego wydarzenia odbędzie się 16 czerwca w siedzibie Google w Londynie, w ramach London Technology Week. 

W tym roku panel dyskusyjny zdominuje temat Brexitu i jego konsekwencji dla rynku europejskiego. – Jakie będą konsekwencję wyjścia Wielkiej Brytanii z UE dla relacji biznesowych pomiędzy Polską a Zjednoczonym Królestwem? Jaka jest przyszłość brytyjskiego sektora finansowego i czego mogą nauczyć się od pionierów polskiej bankowości elektronicznej? Jak zmieniają się realia zawodowe w regionie CEE? To najważniejsze kwestie, jakie chcemy poruszyć w trakcie Polish Tech Day – mówi Jacek Ratajczak, organizator Polish Tech Day i założyciel PLUG. 

Główną częścią konferencji będą panele dyskusyjne. W jednym z najbardziej interesujących Wojciech Chmielewski (mAccelerator) razem z Paulem Clarkiem (Tandem Bank) poruszą temat rewolucji w bankowości elektronicznej którą do Polski wprowadził Chmielewski, a którą na rynek brytyjski wprowadza właśnie Tandem Bank. Julia Krysztofiak-Szopa, CEO Startup Poland, poruszy temat realiów budowania biznesu w Polsce, a w panelu prowadzonym przez ABSL oraz GSA poruszony zostanie temat zalet budowania kariery w regionie CEE.

Trzecia edycja Polish Tech Day jest także świetną okazją do poznania rokujących polskich startupów. Nieodłączną częścią imprezy jest konkurs „Pitch to London” organizowany z myślą o najbardziej innowacyjnych polskich startupach. Uczestnicy, wybrani spośród zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów startupowych w Polsce (Wolves Summit, infoShare, czy ABSL Startup Challenge), będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły  przed brytyjskimi inwestorami (m.in. Ajay Chowdhury) i akceleratorami (AngelsCube). 

– Wszystkie startupy biorące udział w konkursie będą miały możliwość wymiany doświadczeń i uzyskania profesjonalnej porady. Uczestnictwo w „Pitch to London” to jednak nie tylko szansa na zaistnienie na arenie międzynarodowej, ale też zdobycie wartościowych nagród. Warto wspomnieć, że zwycięzca zeszłorocznej edycji, SaaSMgr, zdobył nagrodę wartą 30 000 funtów – dodaje Jacek Ratajczak z PLUG.  

Finaliści z Polski będą mieli również okazję uczyć się od tych, którzy międzynarodowy sukces już odnieśli. Firmy, takie jak Zortrax, HotelOga, GameKit i Netguru, będą częścią panelu #GoGlobal prowadzonego przez Michała Kramarza z Google. Dzięki zaangażowaniu Deloitte spotkają się także z najbardziej obiecującymi polskimi startupami z branży FinTech.

Sukces poprzednich dwóch edycji Polish Tech Day potwierdził potrzebę budowania globalnej sieci skupiającej polskich profesjonalistów działających w sektorze technologicznym. – Jestem dumny i szczęśliwy, ze Polish Tech Day oraz nasze comiesięczne spotkania w Londynie zaspokajają tę potrzebę, pozwalając polskim przedsiębiorcom i specjalistom z branży technologicznej zaistnieć na rynku międzynarodowym – mówi Jacek Ratajczak, organizator Polish Tech Day i założyciel PLUG.  

Polish Tech Day 2016 jest organizowany wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Polskiej Ambasady w Londynie. Wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się: Deloitte, StartUp Poland, Brand24.pl, Get Response, Wills Integrated, ABSL, PCC, GSA UK, Intive, Meeting Application, Polska Eksport Promotion Portal. 

Udział w Polish Tech Day 2016 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na tej stronie.

Tegoroczna edycja Polish Tech Day odbędzie się 16 czerwca w siedzibie Google w Londynie.

Plan spotkania

Aktualizacja 05.06.2017

7 najlepszych startupów z całej Polski walczy o wyjazd na Polish Tech Day do Londynu

Wśród start-upów, które w tym roku przykuły uwagę jury znalazły się projekty z różnych dziedzin, zaczynając od rekrutacji opartej na sztucznej inteligencji, kończąc na prostych i tanich okularach do wirtualnej rzeczywistości. Poniżej prezentujemy siedem najlepszych projektów, które zawalczą o zwycięstwo w wielkim finale:

1. SCANYE – oprogramowanie, które skanuje i przetwarza dokumenty, a następnie interpretuje zebrane dane. W ten sposób w kilkanaście minut można przygotować firmowe faktury czy rachunki. Scanye to zwycięzca półfinału w Warszawie w siedzibie Procter & Gamble,

2. NIBULO – inteligentny monitoring, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji. System „uczy się” standardowego rytmu dnia i nocy w danym pomieszczeniu. O nieprawidłowościach natychmiast informuje użytkownika. Start-up wygrał półfinał w Poznaniu w siedzibie Concordia Design,

3. VIRUB.IO – platforma, która symuluje proces pracy, a przez to ułatwia zespołom HR zatrudnienie odpowiednich pracowników. Start-up wygrał półfinał w Krakowie, który obył się w hotelu Sheraton,

4. WOODDY – start-up, który produkuje okulary z kartonu, umożliwiające wejście w wirtualną rzeczywistość. Okulary można wykorzystywać na przykład podczas firmowych szkoleń. Półfinały odbyły się w katowickim Silesia Business Park,

5. TAKETASK – aplikacja, która płaci swoim użytkownikom za wykonanie prostych zadań. Te mogą być różne: sprawdzenie ceny kawy w lokalnej restauracji i dostępności produktu w sklepie czy zrobienie zdjęcia billboardu wystawionego przy konkretnej ulicy. Za wykonanie każdego zlecenia użytkownicy otrzymują wynagrodzenie. TakeTask to zwycięzca półfinałów w Łodzi, w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,

6. CHALLENGE ROCKET – innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Użytkownicy muszą np. zaprogramować prostą strategiczną grę. Z jednej strony to dla nich rozrywka, z drugiej – możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Challenge Rocket wygrał wrocławski półfinał, który odbył się w budynku Dominikański,

7. EMPLOCITY.PL – nowatorskie narzędzie do szukania pracodawców i pracowników. Korzystając z platformy kandydaci dodają swoje CV i określają wymagania względem przyszłej pracy. Zgłoszenie trafia do firm, które szukają pracownika o takim profilu. Emplocity wygrał półfinał w Trójmieście, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym.