Startup Tomasza Smokowskiego z Kanału Sportowego pozyskał 1 mln zł. 1M TRACK stworzy urządzenie wspomagające treningi

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Startup Tomasza Smokowskiego z Kanału Sportowego pozyskał 1 mln zł. 1M TRACK stworzy urządzenie wspomagające treningi

Udostępnij:

Startup 1M TRACK, którego współzałożycielem jest Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego, pozyskał 1 mln zł od inwestora. Zespół postawił sobie za cel stworzenie modułowego urządzenia treningowego, montowanego przy bieżni lekkoatletycznej, wspomagającego trening biegowy i lekkoatletyczny.

Ma się ono składać z paneli LED zamontowanych wzdłuż bieżni po jej wewnętrznej stronie i być sterowane aplikacją z urządzenia mobilnego. Wszystko po to, by wskazać biegaczom tempo i rytm biegu dla  osiągnięcia konkretnego czasu lub określonych celów treningowych.

Inkubacja w Hub of Talents

W trakcie 6-miesięcznego okresu inkubacji w Hub of Talents 2 pomysłodawcy pod okiem Managera Inkubacji m.in. opracowali model biznesowy, prowadzili prace projektowe i prototypowe. Obecnie mają już stworzoną finalną wersję pojedynczego panelu o długości 2 m wraz z obudową.

Co najważniejsze, zespół prezentując efekty swojej pracy podczas Demo Day kończącego inkubację w platformie, wywarł tak pozytywne wrażenie na ekspertach, że udało się mu pozyskać inwestora.

– Ekspertom spodobał się nasz pomysł, dzięki czemu umówiliśmy się na rozmowę z zarządem funduszu seedowego w celu przeprowadzenia prezentacji inwestycyjnej. I udało się! Zdobyliśmy 1 mln zł dofinansowania. – cieszy się Filip Barański z 1M TRACK.

W startup zainwestował Fundusz Infini

Jest to inwestycja w ramach projektu Bridge Alfa prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), którego celem jest wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz innych form ich transferu do gospodarki.

– Pozyskane środki przeznaczymy na stworzenie rozwiązania, które będzie obejmowało krawężnik ledowy pokrywający 400 metrów bieżni lekkoatletycznej oraz oprogramowanie sterujące. Czekamy już na dostarczenie podzespołów zamówionych w Chinach, by rozpocząć produkcję. – dodaje Filip Barański.

Startup 1 M TRACK obecnie prowadzi rozmowy z zarządem World Athletics, nad dopuszczeniem oraz dostarczaniem ich rozwiązania na mityngi Diamentowej Ligii. Równolegle też prowadzi prace projektowe dotyczące rozwiązania przeznaczonego dla miast. Negocjuje już z dwoma Polskimi ośrodkami warunki jego sprzedaży i zamontowania.

Hub of Talents 2

Platformy startowe dla nowych pomysłów to unikalny program wspierający osoby, których innowacyjny pomysł biznesowy ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Hub of Talents 2, realizowany przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, pomógł już 243 startupom. Dzięki kompleksowemu wsparciu obejmującemu indywidualnie opracowaną ścieżkę rozwoju oraz podstawowe i specjalistyczne usługi, pomysłodawcy kończą inkubację z opracowanym produktem/usługą (MVP). Są gotowi, by rozwijać swoje biznesy na rynku krajowym, a czasem i międzynarodowym. Hub of Talents 2 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Sukcesy tej technologicznej spółki to kolejny argument utwierdzający mnie i mój zespół w przekonaniu, że nasza platforma startowa to skuteczne narzędzie wsparcia startupów, w trudnej drodze od pomysłu do wdrożenia rynkowego. Życzę zespołowi 1M TRACK wytrwałości, nieustającej pozytywnej energii i pomyślnego stawienia czoła wszelkim wyzwaniom. – podkreśla Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Więcej o projekcie 1 M TRACK

1M TRACK będzie wyświetlaczem wskazującym zawodnikom (na zawodach, jak i podczas treningu) prędkość, z jaką powinni biec, aby osiągnąć założony cel lub czas. Zostanie zintegrowane z aplikacją dostępną na telefony oraz tablety umożliwiającą wprowadzanie konkretnych i wyspecjalizowanych założeń treningowych takich jak: dystans, tempo, czas na pokonanie okrążenia, czas na cały dystans. Umożliwi ono również przeprowadzanie profesjonalnych treningów takich jak na przykład trening interwałowy, max velocity, acceleration speed trening, zaawansowaną (ukierunkowaną na dyscyplinę) rozgrzewkę, a także da możliwość stworzenia własnego planu treningowego (pojedynczego, w mikro i makro cyklach, itp.).

W warstwie technologicznej, zespół postawił na możliwie duże wykorzystanie zewnętrznych rozwiązań technologicznych (zwłaszcza w przypadku paneli LED), co w znaczący sposób ułatwia procesy projektowania i prototypowania, redukuje koszty i minimalizuje liczbę możliwych błędów.

Planowane są trzy rodzaje produktów:

  • Modułowe urządzenie  1M Track Premium – wypożyczane na mityngi lekkoatletyczne.
  • System do wprowadzania założeń treningowych i wyświetlanych na urządzeniu treści.
  • Częśćsystemu będąca algorytmiką zarządzającą opóźnieniem przesyłanego sygnału oraz integracji z systemami startowymi.

W przyszłości zespół planuje uzupełnić gamę produktów o:

  • Modułowe urządzenie  1M Track Trening – sprzedawane i montowane na stałe w ośrodkach treningowych.
  • Platformę z wynikami i historią przeprowadzonych treningów/startów poszczególnych zawodników.
  • Urządzenie 1M Track Smart City – montowane w parkach, przy ścieżkach biegowych, na otwartych stadionach i innych miejscach publicznych gromadzących duże grupy biegaczy.
  • Aplikację treningową zintegrowaną z urządzeniem 1MT Smart City, dostępną dla każdego (zawodowców i amatorów).