2 miliony dolarów dla Kontakt.io

2 miliony dolarow dla kontaktio
Udostępnij:

Sunstone Capital zainwestowało 2 miliony w polski startup działający na rynku mikrolokalizacji. Kontakt.io oferuje własną platformę Beacon razem z udostępnianiem i dostosowywaniem sprzętu opartego na otwartym API i SDK dla iOS i Androida.

 Zdjęcie royalty free z Fotolia

Założyciele Kontakt.io, Tomasz Koźmiński, Tomasz Kołek, Rafał Janicki i Szymon Niemczura, na początku zadeklarowali stworzenie systemu nawigacji w pomieszczeniach dla osób niewidomych, ponieważ uświadomili sobie, że to jeden z problemów, które można rozwiązać dzięki ich technologii. Obecnie zespół stara się rozszerzać swoją działalność tak, aby umożliwić użytkownikom wchodzenie w interakcje z otaczającym światem. Krakowska spółka zamierza wykorzystać powierzony kapitał do ekspansji międzynarodowej oraz rozwijania linii produktów.

Technologia iBeacon umożliwia aplikacjom w telefonie wykryć, kiedy użytkownik przebywa w danym pomieszczeniu, np. w sklepie, i wysłać odpowiedni komunikat lub ofertę. Max Niederhofer, inwestor, w wypowiedzi dla TechCrunch wspomniał "Bluetooth Low Energy i iBeacon są budulcami kolejnej fali komputeryzacji. To banał, ale możliwości są nieograniczone". Jakie będą kolejne kroki Polaków na tym rynku?

Na podstawie: http://techcrunch.com/2014/07/28/kontakt-io/