2 miliony dolarów dla PeopleForce w rundzie seed prowadzonej przez Pracuj Ventures

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

2 miliony dolarów dla PeopleForce w rundzie seed prowadzonej przez Pracuj Ventures

Udostępnij:

PeopleForce, globalny dostawca platformy HR dla firm technologicznych, pozyskał 2 miliony dolarów finansowania zalążkowego. Na czele rundy stał Pracuj Ventures, polski fundusz venture capital. To jego ostatnia inwestycja. Fundusz osiągnął zakładaną skalę inwestycji i przechodzi do fazy rozwoju portfolio.

Inwestycja ma wspierać misję PeopleForce, polegającą na pomaganiu małym i średnim przedsiębiorstwom w optymalizacji procesów HR na wszystkich etapach cyklu życia pracownika, wspieraniu produktywności oraz kultury pracy. Pozyskane środki posłużą do przyspieszenia rozwoju produktu oraz sprzedaży oprogramowania w Polsce i krajach Ameryki Łacińskiej. Tym samym urzeczywistniona ma zostać wizja PeopleForce, polegająca na zrewolucjonizowaniu zarządzania zasobami ludzkimi i poprawie employee experience.

– Pracuj Ventures udowodniło swoje zaangażowanie w automatyzację HR i rozwój technologii. W PeopleForce jesteśmy dumni z bycia częścią ich portfela inwestycyjnego i chętni do dalszego rozwoju, dostarczając najlepszą platformę HR dla naszych klientów – powiedział Andrew Cetinic, założyciel i CEO PeopleForce.

Wejście na nowe rynki globalne

Założona w 2019 roku przez Andrew Cetinica firma ma już ponad 800 klientów i ponad 80 000 użytkowników na całym świecie. Wśród nich są globalnie rozpoznawalne marki, takie jak Rakuten, BMW, Deloitte, Ajax Systems, Reply.io i YouScan. Firma współpracuje także z polskimi firmami, jak Autenti, MerXu, Grupa eSky, Inspeerity, Addepto, Verseo. Swoją obecność zaznaczyła również na rynku LATAM, w tym Hubbing LATAM, Infracommers, Patagonian, Clarika i inne.

–  Jako inwestorzy cieszymy się, że możemy wspierać PeopleForce w jej dalszej drodze. Niezachwiane zaangażowanie spółki w dostarczanie wartości jej klientom jest naprawdę godne pochwały. Odważne podejście zespołu założycielskiego do wchodzenia na nowe rynki globalne pokazuje również ich determinację we wprowadzaniu innowacji do HR. Wierzymy w ich wizję i cieszymy się, że możemy być częścią ich dalszego rozwoju i wpływu – mówi Paweł Leks, partner zarządzający w Pracuj Ventures.

Peopleforce zamknęła poprzednią rundę inwestycyjną z Pracuj Ventures, dołączając do ówczesnego portfela inwestycji funduszu wraz z Gamfi, Kadromierz, SeniorApp, Sherlock Waste, Wandlee i Worksmile i innymi. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Czytaj także: