20 000 zł dla najlepszych młodych analityków. Startuje Big Data Summer Camp!

20 000 zl dla najlepszych mlodych analitykow startuje big data summer camp
Udostępnij:
Research.NK, dział badań polskiego portal społecznościowego NK, inauguruje pierwszą edycję programu skierowanego do studentów zainteresowanych tematyką Big Data. Celem Big Data Summer Camp jest umożliwienie młodym i ambitnym badaczom efektywnego wejścia na dynamiczny rynek badawczy.

Research.NK, dział badań polskiego portal społecznościowego NK, inauguruje pierwszą edycję programu skierowanego do studentów zainteresowanych tematyką Big Data. Celem Big Data Summer Camp jest umożliwienie młodym i ambitnym badaczom efektywnego wejścia na dynamiczny rynek badawczy. Studenci, których projekt analityczny zostanie wdrożony, otrzymają także 20 000 zł!

Program Big Data Summer Camp został zainicjowany w momencie, w którym coraz większego znaczenia nabiera tematyka budowania usług opartych o dane. W związku z tym pojawia się wiele wyzwań związanych z ich przetwarzaniem, a zawód data scientist staje się zawodem przyszłości. Program jest platformą dla młodych badaczy, którzy dzięki niemu będą mogli rozwinąć swój potencjał, a także efektywnie wkroczyć na rynek badawczy. Idea projektu powstała w zespole Research.NK, dziale badawczym NK. Tworzy go młody zespół pasjonatów Big Data, zarządzający jedną z największych w Europie Hurtowni Danych. Jest ona oparta o wiele nowych technologii, m.in. Hadoopa, i rozwiązania autorskie. Hurtownia gromadzi 0,5 petabajtów danych m.in. o zachowaniach, relacjach, komunikacji, wzorcach zakupowych, konsumpcji rozrywki i kontaktach z reklamą użytkowników internetu, a każdego dnia powiększa się o kolejne 1,3 terabajtów danych.

W ciągu prawie 4 lat istnienia zespołu Research.NK zgromadziliśmy unikatowe doświadczenie. Jako komórka największego polskiego portalu społecznościowego miesięcznie obsługujemy setki terabajtów danych. Dlatego jesteśmy gotowi, aby podzielić się naszym know-how i ekspercką wiedzą. Jesteśmy przekonani, że nasz program stanie się skuteczną platformą między badaczami a rynkiem, który coraz bardziej potrzebuje kompetentnych data scientist - mówi Krzysztof Sobieszek, pełnomocnik zarządu ds. badań w Naszej Klasie Sp. z o.o.

Big Data Summer Camp to kilkumiesięczny projekt, który jest podzielony na dwa etapy. Do pierwszego są zaproszeni wszyscy studenci, szczególnie kierunków technicznych i informatycznych. Za pośrednictwem strony bigdata.nk.pl, mogą zapoznać się z próbnym zestawem danych hurtowni NK. Na ich podstawie powinni przygotować swój projekt pomysłu na ich analizę. Wszystkie propozycje zostaną przedstawione gronu ekspertów, a najlepsi studenci otrzymają możliwość prezentacji swoich wyników podczas tzw. data pitch w jednym z trzech miast: Warszawie, Wrocławiu lub Krakowie. Po pozytywnej weryfikacji przez ekspertów, maksymalnie 2 zespoły zostaną zaproszone na 2-miesięczne praktyki w dziale Research.NK we Wrocławiu. Jeśli ich analiza zostanie wdrożona, otrzymają także nagrodę finansową w wysokości 20.000 zł!

źródło: informacja prasowa