20 startupów z Ukrainy zawalczy o zwycięstwo podczas Kyiv Tech Hub

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

20 startupów z Ukrainy zawalczy o zwycięstwo podczas Kyiv Tech Hub

Udostępnij:

Już 22 października w Kijowie podczas finału programu mentoringowego Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) jury wybierze najbardziej obiecujące startupy z Ukrainy.

Wśród finalistów znalazło się dwadzieścia innowacyjnych projektów, na które czeka łączna suma nagród w wysokości 50 tys. zł. Finał projektu, realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Fundację Fundusz Współpracy będzie miał charakter hybrydowy. Przedstawiciele startupów spotkają się w Kijowie, a całe wydarzenie będzie transmitowane online.

Kyiv Tech Hub to finałowa konferencja organizowana w ramach programu Polish-Ukrainian Startup Bridge, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych podczas meetupów regionalnych na Ukrainie. Następnie ich akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów oraz umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami polskich funduszy Venture Capital.

– Dofinansowanie rozwoju czy też wsparcie mentorskie doświadczonych ekspertów z Polski to niesamowity impuls do rozwoju dla startupów, które chcą zwiększyć skalę działania czy też zdobyć globalne rynki. Po napłynięciu ponad 60 zgłoszeń do udziału w tegorocznej edycji programu do finału wybraliśmy 20 z nich. Autorzy wyłonionych projektów zaprezentują swoje pomysły już w ten czwartek, 22 października na podsumowującej nasze działania konferencji Kyiv Tech Hub w Kijowie – mówi Jacek Ostrowski, prezes Fundacji Fundusz Współpracy.

Program konferencji podzielono na dwa dni. Pierwszy dzień to wystąpienia praktyków innowacji, konkurs dla startupów i ogłoszenie zwycięzców konkursu. Z kolei piątek 23 października to okazja do pozyskania inwestorów, gotowych wspierać rozwój innowacyjnych rozwiązań z Ukrainy, poprzez dobrze dopasowane, ustalone przed konferencją spotkania 1:1 z przedstawicielami funduszy Venture Capital.

Cenny mentoring

W trakcie programu mentoringowego Polish-Ukrainian Startup Bridge młodzi przedsiębiorcy z Ukrainy wzięli udział w pięciomiesięcznej ścieżce warsztatowej. Dla startupów był to intensywny czas zdobywania i wymiany wiedzy z doświadczonymi mentorami i przedsiębiorcami z Polski oraz rozwoju swoich modeli biznesowych.

– Wszystkie 60 startupów, które zgłosiły się do programu, miało szansę na dopracowanie swojego pomysłu pod względem biznesowym wspólnie z naszymi ekspertami. Warto dodać, że udział w sesjach mentorskich pomagał młodym przedsiębiorcom znaleźć właściwy kierunek rozwoju ich projektu – mówi Łukasz Kowalik, Venture Partner w Simpact VC.

Finałowa dwudziestka

Wśród pomysłów zakwalifikowanych do finałowej dwudziestki znalazły się między innymi startupy z segmentu gamingowego, dostawcy rozwiązań dla medycyny czy też budownictwa.

Swoje rozwiązania, podczas pierwszego dnia konferencji, zaprezentują: AnimAR, Uniorder, WareTeka, River Solar, Harmix, Re-leaf TEXTILE, Caretech Human, Elomia, Fiway, Impulsar, Projectium.Network, CHillinger, CarpeDiem, Lawyerd!, MedLed, NADC, IOON, Desnovation, Agrodynamix oraz Auther.