200 tys. dolarów dla autorów czatbotów. Pierwsza tura konkursu Telegram zakończona

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W kwietniu twórcy aplikacji do czatowania Telegram ogłosili konkurs na najlepsze czatboty zintegrowane z platformą. Na nagrody dla pomysłodawców przeznaczyli milion dolarów. Pierwsza tura konkursu właśnie się zakończyła. Autorzy najlepszych aplikacji otrzymali od 25-50 tys. dolarów na ich rozwój.

25 tys. na dalszy rozwój

Pavel Durov, rosyjski przedsiebiorca, dawniej założyciel VKontakte (a’la polska nasza-klasa) i twórca aplikacji do czatowania Telegram, w kwietniu ogłosił konkurs, w którym do rozdania miał milion dolarów. Każdemu, kto stworzy ciekawego czatbota opartego o API Telegrama wręczy ok. 25 tys. dolarów na dalszy rozwój aplikacji, bez żadnych wytycznych. Aplikacja ma po prostu działać i być rozwijana.

Żeby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się ze specyfiką techniczną Telegrama, skorzystać z API i zrealizować swój pomysł na ciekawą usługę dla użytkowników aplikacji do czatowania pomiędzy róznymi platformami mobilnymi. Właśnie ogłoszono wyniki pierwszej tury konkursu, w której wyłoniono pięć ciekawych projektów. Ich autorom rozdano łącznie 200 tys. dolarów.

Szybki i przydatny

W poście konkursowym ogłoszonym na blogu, autorzy Telegrama wypisali wymagania, jakie powinien spełniać wymarzony czatbot, w który warto „zainwestować”. Musi być szybki, tak jak interfejs Telegrama. Bot musi być przydatny przynajmniej dla kilku osób i działać w trybie inline. Organizatorzy konkursu są otwarci na różne pomysły, więc czekają aż ich zaskoczycie.

Nie powiedzieli co prawda, kiedy nastąpi kolejne ogłoszenie wyników, ale ma to podobno nastąpić na początku przyszłego roku. Nie ma też terminu składania zgłoszeń. Jeśli wpadniemy na pomysł na ciekawy produkt, wystarczy go zaprogramować i wysłać e-mail do organizatorów. Ci przyjrzą się czatbotowi i ocenią, czy warto wdrożyć go do platformy i udostępnić użytkownikom.

Lista zwycięzców

Pierwszą turę konkursu wygrało pięć aplikacji opartych o sztuczną inteligencję. Oto one: icon8bot pozwala na edycję zdjęcia nakładając na niego filtry, integram_bot integruje Telegrama z aplikacjami do zarządzania zadaniami jak np. Trello i gra werewolfbot dla wszystkich czatujących w grupie. Kolejne nagrody trafiły do twórców: strangerbot – randkowego bota i octopocket_bot do przelewania pieniędzy z poziomu chatu.

Jak widzicie nie są jakieś zaawansowane, więc można przypuszczać, że i do kolejnej tury nie zgłoszą się autorzy dużych projektów. Dlatego jeśli chcecie zarobić od 25 do 50 tys. dolarów i macie trochę czasu na stworzenie własnego bota, zgłoście się do konkursu. Oprócz ciekawej przygody związanej z samym procesem tworzenia, czeka na Was spora nagroda.