#21 Industry MeetCast – Time-Sensitive Networking (TSN) w przemyśle

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

#21 Industry MeetCast – Time-Sensitive Networking (TSN) w przemyśle

Udostępnij:

Industry Startups to nowy format Industry MeetCast’u prezentujący profile założycieli innowacyjnych polskich firm z obszaru przemysłu. Na kolejny odcinek zapraszamy już w najbliższy czwartek o godzinie 15:00.

TSN to technologia łącząca w sobie duże możliwości przepustowości sieci Ethernet z determinizmem charakterystycznym dla sieci przemysłowych typu fieldbus. TSN ma przekształcić komunikację przemysłową i położyć podwaliny pod konwergencję technologii informatycznych (IT) i Industrial Operations Technology (OT). TSN oferuje komunikację w standardzie komunikacyjnym IEEE, która umożliwia interoperacyjność między przemysłem zgodnym z normami urządzenia dowolnego dostawcy. TSN eliminuje również potrzebę fizycznej separacji krytycznych i niekrytycznych sieci komunikacyjnych, Brzmi skomplikowanie? Co to jest determinizm? Dlaczego jest tak istotny w dobie Industry 4.0. Postaramy się to odczarować podczas najbliższego spotkania.

W 21 odcinku Industry MeetCastu będziemy gościć Grzegorza Sławickiego – absolwenta Politechniki Śląskiej, Wydziału Elektrycznego oraz Psychologii w biznesie. Po studiach nabierał doświadczenia wdrażając dla liderów produkujących systemy automatyki przemysłowej oraz oprogramowania klasy MES i IIoT. Obecnie wykorzystuje doświadczenia z zakresu konwergencji światów IT z OT, skupiając swoją uwagę na rozwiązaniach z obszaru infrastruktury sieciowej oraz cyberbezpieczeństwa. Prywatnie entuzjastę dobrych win.


Drugim gościem najbliższego MeetCastu będzie Andrzej Górczak – Mitsubishi Electric – Menadżer Produktu PLC/HMI/SCADA.
Andrzej jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej w specjalności Automatyka i Robotyka. Po studiach nabierał doświadczenia i programował maszyny. Obecnie swoim doświadczeniem wspiera klientów w zwiększaniu wydajności ich maszyn i linii produkcyjnych. Entuzjasta sieci przemysłowych.

Trzecim gościem będzie Tomasz Widomski
Założyciel i pierwszy wieloletni Prezes Zarządu spółki ELPROMA. Współtworzył markI ELPROMA-TIME produkującej znane w świecie polskie serwery czasu. Kierował polskim zespołem w międzynarodowych projektach CERN White Rabbit i DEMETRA Horizon2020, gdzie powstała naziemna usługa dystrybucji czasu urzędowego GALILEO dedykowana dla przemysłu. Tomasz pełni funkcję krajowego konsultanta ds. metrologii czasu przy Głównym Urzędzie Miar RP. Doradza zespołom roboczym ds. cyber-bezpieczeństwa w grupach DG-ENERGY i DG-CNET Komisji Europejskiej. Jako uczestnik grup roboczych OCP (Open Computer Project) doradzał operatorom CLOUD – firmom Facebook i NVIDIA. Specjalizuje się w wąskim obszarze bezpieczeństwa zachowania stabilności synchronizacji w infrastrukturach krytycznych: energetyki rozproszonej smart-grids, telekomunikacji 5G, zautomatyzowanego sektora finansowego HFT i przemysłu 4.0 i sieci TSN. Jest zwolennikiem i lobbuje likwidacje sekundy przestępnej (ang. leap-second) w skali UTC, która zagraża stabilności Przemysłu 4.0 i sieci TSN.

Odcinek poprowadzą twórcy platformy Data Intelligence FitMech – CEO Rafał Pieczyński i CTO Andrzej Tuchołka.

Do zobaczenia w czwartek 18.03.2021 o godzinie 15:00 na kanale YT!

Link do kanału YT
Link do odcinka na YT
Link do wydarzenia na Linkedin