25 krajów, w których żyje najwięcej miliarderów [infografika]

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Na świecie jest sporo milionerów, bo żyje ich ponoć około 36 milionów. Miliarderzy z kolei to znacznie rzadszy gatunek: jest ich zaledwie 2 000 na całym świecie i mieszkają w dużej mierze poza Europą. Zobacz 25 krajów, gdzie jest ich najwięcej.

Na zdjęciu: Jeff Bezos, szef Amazona | fot. materiały prasowe 

Pewnie nikogo to nie zdziwi: najwięcej miliarderów żyje w Stanach Zjednoczonych, gdzie łącznie jest ich 565. Na szczycie tej listy znajduje się Jeff Bezos, właściciel między innymi platformy e-commerce Amazon, z majątkiem szacowanym na ponad 110 mld dolarów. TitleMax podaje, że zaraz za Stanami uplasowały się Chiny, gdzie mieszka i prowadzi biznes 319 miliarderów oraz Niemcy, gdzie jest ich 114. Polski niestety nie ma na tej liście.

Chociaż może się wydawać, że tak bogaci ludzie prowadzą wystawny styl życia, kupują sobie drogie zabawki i mieszkają w luksusowych willach, to prawda jest inna. Są to raczej skromni ludzie, którzy szanują pieniądze i nie wydają ich na prawo i lewo. Na przykład Mark Zuckerberg wciąż jeździ samochodem za 20 tysięcy funtów mimo że jego majątek wynosi ponad 62 miliardy dolarów. Warren Buffett natomiast mieszka w tym samym domu od 50 lat.

Więcej o nawykach miliarderów dowiesz się z tej infografiki.