25 półfinalistów konkursu Zacznij.biz

25 polfinalistow konkursu zacznijbiz
Udostępnij:
Zakończył się drugi etap konkursu Zacznij.biz. Po dwóch tygodniach analizowania i oceniania projektów biznesowych Jury Konkursu wybrało 25 najlepszych, które zakwalifikowały się do dalszej rywalizacji.

Zakończył się drugi etap konkursu Zacznij.biz. Po dwóch tygodniach analizowania i oceniania projektów biznesowych Jury Konkursu wybrało 25 najlepszych, które zakwalifikowały się do dalszej rywalizacji.

Projekty zostały wybrane przez Jury Konkursu, w skład którego wchodzą eksperci rynku start-upów: Szymon Kurzyca – ekspert inwestycyjny i finansowy LBA, Krzysztof Gawrysiak – inwestor prywatny, dr Karol Lityński – Prezes Fundacji Centrum Innowacji FIRE, Jacek Aleksandrowicz – Dyrektor Zarządzający AIP Businesslink i AIP Seed Capital, Maciej Strzębicki – ekspert ds. marketingu współpracujący z LBA i Aniela Hejnowska – Dyrektor zarządzający Groupon Polska.

Po pierwszym etapie selekcji, zakończonym w lutym 2013, uczestnicy brali udział w Innowatorium – całodniowym seminarium z ekspertami LBA a następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, dopracowywali swoje projekty. Pierwsze Innowatorium poświęcone było opracowywaniu optymalnego modelu biznesowego dla projektowanego przedsięwzięcia. Oprócz części teoretycznej uczestnicy zmierzyli się w Marshmallow Challenge – zabawnym i wymagającym konkursie polegającym na budowaniu konstrukcji z makaronu i pianki.

Wbrew pierwszemu wrażeniu to nie praca w grupie jest najważniejsza w tym ćwiczeniu. Marshmallow Challenge pokazuje przede wszystkim wartość prototypowania i testowania produktu bądź usługi. Zarówno w makaronowych konstrukcjach jak i w start-upach często zamiast poświęcać wiele czasu na przygotowywania i dążenie do upublicznienia idealnego projektu lepiej tworzyć prototypy i sprawdzać czy działają, i jak przyjmują się na rynku. Tylko w ten sposób możemy zdobywać praktyczną wiedzę, która pozwoli nam dopracowywać produkt i dopasowywać go do warunków otoczenia i potrzeb rynku – mówi Szymon Kurzyca, ekspert LBA.

Uczestnicy, których biznesplany zostały pozytywnie ocenione przez Jury zostali zaproszeni na II Innowatorium, które odbędzie się 4 kwietnia 2013 r. Tematem seminarium będzie tworzenie prezentacji inwestorskiej. W kolejnym etapie pomysłodawcy będą osobiście prezentować projekty przed Jury, które wyłoni finalistów konkursu.

źródło: informacja prasowa