25 polskich spółek w rankingu 500 Fast EMEA. Na liście między innymi Netguru i Brand24

25 polskich spolek w rankingu 500 fast emea na liscie miedzy innymi netguru i brand24
Udostępnij:
Na liście tegorocznej edycji Deloitte Technology Fast 500 EMEA znalazło się 25 spółek z Polski. Najwyżej uplasowały się Tooploox, Absolvent.pl i Cloud Technologies, ale nie zabrakło też Brand24, Netguru i SentiOne.

fot. pexels.com

Ranking 500 Fast obejmuje najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z 18 krajów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Aby znaleźć się w zestawieniu, podmioty musiały wykazać się przynajmniej 220-proc. wzrostem przychodów w latach 2013-2016. Średnia stopa wzrostu przychodów wszystkich spółek uwzględnionych w tegorocznej edycji konkursu wyniosła 1 377 proc. i jest wyższa o 410 proc. w stosunku do poprzedniej.

Na czele listy znalazła się brytyjska firma Deliveroo, zajmująca się zamówieniami posiłków przez internet. – Zwiększyliśmy tempo rozwoju dzięki postępom technologicznym, elastycznej pracy, którą doceniają nasi dostawcy oraz znakomitym posiłkom, które zawdzięczamy naszym partnerom restauracyjnym – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Deliveroo Will Shu.

Poniżej znajduje się pierwsza dziesiątka z listy 500 Fast:

Obok Deliveroo z Wielkiej Brytanii w pierwszej dziesiątce znalazły się także trzy firmy z Europy Wschodniej: Kiwi.com i Prusa Research z Czech oraz Deeper z Litwy. Natomiast w pierwszej setce rankingu są również trzy spółki z Polski: Tooploox, Absolvent.pl i Cloud Technologies. Ogółem w zestawieniu Fast 500 jest 25 polskich reprezentantów. Oto lista:

Najliczniejszą grupą podmiotów uwzględnionych w tegorocznej edycji Deloitte Technology Fast 500 EMEA są spółki zajmujące się oprogramowaniem – stanowią blisko 67 procent zestawienia. Firm reprezentujących branżę medialną jest 13 procent, natomiast trzecie miejsce przypadło podmiotom z sektora "komunikacja" i "sprzęt komputerowy" – ok. 6 procent.