3,2 miliona złotych dla inFakt

Dodane: 07.01.2014

Mam Startup

Udostępnij:

inFakt.pl poinformował o uruchomieniu nowej rundy inwestycyjnej o wartości 3,2 mln złotych. Transakcja została zrealizowana we współpracy z Point Nine Capital – międzynarodowym funduszem venture capital wspierającym rozwój projektów z sektora SaaS (ang. Software as a Service), RTAventures – polskim

inFakt.pl poinformował o uruchomieniu nowej rundy inwestycyjnej o wartości 3,2 mln złotych. Transakcja została zrealizowana we współpracy z Point Nine Capital – międzynarodowym funduszem venture capital wspierającym rozwój projektów z sektora SaaS (ang. Software as a Service), RTAventures – polskim funduszem VC działającym w obszarach ochrony zdrowia i online oraz dr. Tomaszem Modzelewskim, aniołem biznesu, prezesem Zelmer Market. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój nowoczesnych narzędzi do prowadzenia księgowości online oraz realizację dużej, wielokanałowej kampanii reklamowej inFakt.

Polski rynek księgowości – zagospodarowany przez ponad 42 tysiące podmiotów świadczących usługi księgowe – wyceniany jest na około 5 miliardów złotych rocznie. Nowoczesne usługi księgowe bazujące na wygodzie i mobilności internetu (model SaaS, czyli oprogramowanie jako usługa) bardzo szybko zdobywają popularność wśród właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych.

Wspieranie świetnych zespołów z sektora nowych technologii to jeden z głównych celów, jakie przyświecały powołaniu do życia funduszu RTAventures. Obserwujemy rynek i widzimy olbrzymi potencjał stojący przed europejskimi firmami świadczącymi usługi w oparciu o model SaaS a inFakt.pl to naszym zdaniem najlepszy produkt na swoim rynku. Wierzymy, że dzięki naszej inwestycji Polacy będą mogli doświadczać zupełnie nowego wymiaru księgowości – „odkleją się od papierkowej roboty” i będą mieli więcej czasu na swój biznes – mówi Piotr Kulesza, wspólnik zarządzający RTAventures.

Jesteśmy pod stałym wrażeniem talentu, pasji i determinacji zespołu inFakt oraz wszystkich sukcesów, jakie do tej pory osiągnął, dlatego nadal inwestujemy nasze środki i czas w tę spółkę. Nasza współpraca trwa już 4 lata, a spółka bardzo dynamicznie się rozwija. Projekt Wiktora i Sebastiana już dawno przestał być startupem i jest obecnie bardzo dynamicznym przedsiębiorstwem – ocenia inwestycję Paweł Chudziński, współzałożyciel i wspólnik zarządzający Point Nine Capital.

Długoterminowym celem inFaktu jest umacnianie pozycji lidera usług księgowo-fakturowych w Polsce dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Już teraz, ledwie po 5 latach działalności, jesteśmy najlepsi w kraju w segmencie fakturowania online. Zaufało nam ponad 280.000 firm, co świadczy o naszej wiarygodności biznesowej i profesjonalizmie świadczonych usług. Cieszymy się, że podmioty takie jak RTAventures i Point Nine Capital doceniają nasze działania inwestując w inFakt.pl. Dzięki pozyskanym środkom możemy dalej się rozwijać, intensywnie promować wygodny sposób na księgowość, jakim jest nasze rozwiązanie oraz w pełni realizować nasze hasło przewodnie: „Liczy się Twój biznes!” – mówi Wiktor Sarota, prezes inFakt.pl.

Założycielami INFAKT Sp. z o.o. są Wiktor Sarota oraz Sebastian Bobrowski – absolwenci krakowskiej AGH. Wiktor pełni funkcję prezesa spółki, jest również odpowiedzialny za marketing i rozwój. Przed założeniem własnej firmy zdobywał doświadczenie w agencji interaktywnej Opcom. Sebastian jest dyrektorem finansowym. Wcześniej pracował w firmach programistycznych, m.in. w DreamLab.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem