3,6 mln euro do podziału. IMPACT poszukuje najlepszych startupów w Polsce

Dodane: 20.04.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

IMPACT – jeden z najpopularniejszych zachodnioeuropejskich akceleratorów, poszukuje polskich startupów z obszarów Smart City, Smart Content, Smart AgriFood oraz Smart Manufacturing. Aplikować można do 9. maja.

IMPACT Growth realizowany jest przez znany już w Polsce FundingBox przy wsparciu zagranicznych akceleratorów – hiszpańskiego ISDI.education, duńskiego Accelerace, Mobile World Capital – organizatora konferencji MWC w Barcelonie, Fiware Foundation, fundusze Kibo Venturese, Invesdor czy dużych partnerów branżowych – Danone, Ferrovial, Docomo Digital i MADE.

Do udziału w programie zapraszane są projekty w fazie intensywnego wzrostu, czyli takie które potrzebują wsparcia w skalowaniu i ekspansji na nowe rynki. Wybrane startupy mogą zdobyć finansowanie w wysokości 100 000 € equity free, zaś dwa najlepsze projekty mogą dodatkowo otrzymać nagrody w wysokości 150 000 €, łącznie można zebrać 250 000 € w gotówce (bez dzielenia się udziałami). Drugą, bardzo dużą wartością programu jest jego mobilność, cała akceleracja odbywa się online.

Impact Growth trwa 6 miesięcy. W tym czasie uczestnicy będą mogli liczyć na profesjonalne wsparcie i pomoc mentorów zaangażowanych w rozwój m.in. LinkedIn (Steve Cadigan), booking.com (Toni Raurich), Google Spain (Fuencisla Clemares) czy Amazon (García Brusilovsky). Pełna lista mentorów znajduje się na www.impact-accelerator.com.

Po zakończeniu programu akceleracji, właściciele startupów będą mieli szansę na kontynuowanie współpracy z partnerami Impact Growth i pomoc w pozyskaniu dalszego finansowania. Jednym z takich działań jest możliwość inwestycji przez KIBO Ventures i Accelerace, które przewidziały dodatkowe wsparcie inwestycyjne w postaci 500 000 €.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9. maja 2017. Formularz aplikacyjny znajduje się na tej stronie

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem