3 dni, PGE Narodowy, 100 najzdolniejszych Polek i Polaków, czyli Econverse

Dodane: 04.05.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

W ciągu pierwszych 3 lat działalności upada ponad 90% startupów. Dlaczego? Powodem przede wszystkim są brak podstawowej wiedzy dotyczącej potrzeb rynku oraz problemy ze stworzeniem planu biznesowego. Jako twórcy Econverse chcielibyśmy to zmienić i pokazać młodym ludziom jak z sukcesem otworzyć własny, innowacyjny biznes.

Econverse to wydarzenie, podczas którego będziesz mógł wykonać symulację biznesu. Czekają na Ciebie inspirujące wystąpienia oraz znakomici mentorzy z ogromnym doświadczeniem, gotowi do wprowadzenia Cię w świat startupów. To również pełne energii miejsce spotkań. A to wszystko 8-10 czerwca 2022 na PGE Narodowym.

Jeśli masz od 17 do 20 lat i chcesz się sprawdzić w świecie startupów Econverse jest dla Ciebie. Zależy nam na promocji, a także stworzeniu warunków dla przedsiębiorczości wśród mniej uprzywilejowanych środowisk. Dlatego też udział w wydarzeniu jest darmowy, a koszty związane z udziałem pokrywane przez Partnerów. Chcemy spopularyzować efektywną edukację przedsiębiorczą, nieszablonowe metody rozwoju oraz zapewnić narzędzia, które pozwolą przekształcać pomysły w realne, innowacyjne projekty, budujące fundamenty pod rozwój gospodarczy Polski.

Econverse tworzy grupa studentów i studentek najlepszych uczelni polskich i zagranicznych, takich jak Oxford, LSE, czy Minerva University, której marzy się zmiana realiów naszej edukacji, a także wykorzystanie pełni potencjału młodych rodaków.

Econverse to 3 dni rywalizacji, generowania pomysłów, udziału w praktycznych warsztatach, a także pracy nad ambitnymi case’ami w ramach Czwórboju Biznesowego. Nasz test, Econtest, pozwoli Ci odkryć swoje zalety i najefektywniej sprawdzić się podczas pracy grupowej w jednym z sektorów biznesowych. Dzięki niemu poznasz swoje mocne strony, zrozumiesz siebie i innych, a przede wszystkim maksymalnie wykorzystasz swój potencjał, zajmując się tym, w czym naprawdę jesteś najlepszy. Typy Econtest to:

 • Strateg
 • Menedżer
 • Sprzedawca
 • Komunikator
 • Analityk

Sprawdź się jako założyciel startupu w jednym z poniższych sektorów biznesowych.

 • E-sport
 • Media
 • E-commerce
 • AI
 • Lifestyle
 • Edukacja
 • Governance
 • Fintech
 • Klimat
 • Startups for Ukraine

Wcześniej wspomniany Czwórbój Biznesowy składa się z odkrycia, stworzenia i rozwinięcia pomysłu wraz z mentorami oraz Pitch Decku, podczas którego drużyny rozwijają i prezentują swoje rozwiązania przed Jury oraz Aniołami Biznesu.

Nie ma nic bardziej motywującego niż sportowa rywalizacja, dlatego podczas Econverse będziecie mogli się zmierzyć w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej.

Podczas Rywalizacji Indywidualnej, w oparciu o materiały szkoleniowe ułatwiające przygotowanie do wydarzenia, będziecie rywalizować w 5 typach Econtest. W ramach poszczególnych konkurencji zbierzecie punkty, które zostaną, koniec końców, zsumowane, co pozwoli nam wyłonić 2 najlepszych uczestników w każdej z kategorii.

W ramach Rywalizacji Drużynowej drużyny wspólnie odkrywają potrzeby, tworzą pomysł, a następnie rozwiązanie. Finałem Rywalizacji Drużynowej jest Pitch Contest, oparty na prezentacjach stworzonych rozwiązań. Składa się on z dwóch rund – Eliminacji oraz Wielkiego Finału, do którego zakwalifikuje się pięć najlepszych drużyn.

Nagrody, na które możecie liczyć to: Best of the Best – dwóch najlepszych uczestników otrzyma nagrody o łącznej wartości 2 000 zł. Nagrody indywidualne – w każdym typie Econtest zostaną wytypowani dwaj zwycięzcy. Łączna wartość nagród to 6000 zł. Nagrody drużynowe — trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody o łącznej wartości 12 000 zł. Do zobaczenia 8 czerwca w Warszawie!

 

MamStartup jest patronem medialnym Econverse