3 miliardy euro na wsparcie Ukrainy: hackathon rozwoju biznesu Polish-Ukrainian Business Bridge

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

3 miliardy euro na wsparcie Ukrainy: hackathon rozwoju biznesu Polish-Ukrainian Business Bridge

Udostępnij:

Polish-Ukrainian Business-Bridge trwa. To maraton rozwoju biznesu wspierający osoby z Ukrainy, które przybyły do Polski w wyniku pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Program zawiera cykl warsztatów organizowanych w formule hybrydowej, podczas których uczestnicy rozwijają swoje kompetencje biznesowe, nawiązują nowe kontakty i zyskują wiedzę dotyczącą prowadzenia i rozwoju biznesu w Polsce.

W programie biorą udział projekty z różnorodnych branż, od usług – fryzjerstwo, fizjoterapia, kosmetologia, przez meblarstwo po innowacyjne starupy. Zgłosiło się ponad 400 osób z całej Polski, by wziąć udział w projekcie, z czego zostało wybranych 100 z największym potencjałem rozwoju. Projekt pilotażowy jest finansowany przez European Bank for Reconstruction and Development. Bank ma w planie kompleksowe wspieranie uchodźców z Ukrainy i rozszerza swoją działalność pomocową w Polsce, przeznaczając na to 3 miliardy euro. 

– Jako Youth Business Poland cieszymy się na współpracę i realizację hackathonu, będącej pierwszą inicjatywą wspierającą przedsiębiorców z Ukrainy we współpracy z EBRD. To już kolejny nasz projekt dla osób zza wschodniej granicy. W ubiegłym roku wsparliśmy ponad 5 tysięcy osób w ramach projektu BEST by Futuremakers, widzimy dużą potrzebę i zaangażowanie imigrantów ukraińskich. Dzięki odpowiedniemu wsparciu mentoringowemu napotykane trudności są pokonywane i powstają firmy oraz nowe miejsca pracy, co ma pozytywny wpływ na PKB naszego kraju – komentuje Adrian Migoń, CEO YBP.

Rozwijać ambicje i przyspieszać rozwój biznesów

– Jesteśmy dumni z partnerstwa z Youth Business International i wsparcia dla odporności ukraińskich przedsiębiorców w Polsce, którzy mają trudności z dostępem do finansowania i budowaniem niezbędnych sieci, aby wprowadzić swoje innowacyjne pomysły na rynek. Jesteśmy pewni, że ten hackathon pomoże rozwijać ich ambicje i dostarczyć im wiedzy, aby przyspieszyć rozwój ich biznesów i zwiększyć ich innowacyjność – dodaje Nadia Petkova, dyrektorka sieci regionalnej MŚP F&D, EBRD.

Cykl wydarzeń zawiera 3 spotkania stacjonarne na żywo w Warszawie oraz 2 sesje online. Warsztaty rozpoczną się 9 marca i potrwają do 22 marca – tego dnia całość programu zostanie podsumowana w formie finału, który odbędzie się na żywo w ADNie w Warszawie.

Szeroki networking

Program rozwoju biznesu Business Bridge został zaprojektowany w oparciu o zwinne metody zarządzania. Podczas warsztatów uczestnicy rozwiną kompetencje z zakresu współpracy w zespole, kooperacji oraz rozwiązywania problemów biznesowych w oparciu o potrzeby rynku i konsumenta. Ważnym elementem programu będzie networking, czyli nawiązanie nowych kontaktów przez osoby zgromadzone wokół Business Bridge – uczestników, mentorów, sponsorów czy partnerów.

Program Business Bridge jest współorganizowany przez 3 organizacje (European Bank for Reconstruction and Development, Youth Business Poland, Youth Business International) oraz zaopiekowany merytorycznie przez ekspertów z zakresu prowadzenia programów rozwojowych w biznesie, design sprintów, hackathonów i metodologii Design Thinking z Generatora Pomysłów.

Czytaj także: