3 najbardziej wciągające polskie gry mobilne

Dodane: 16.03.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Siedzisz w kolejce do lekarza? Czekasz na odbiór paczki na poczcie? Stoi w korku? Nie marnuj ani chwili i zabij nudę ciekawymi polskimi produkcjami! Te trzy najbardziej wciągające polskie gry mobilne możesz ściągnąć na swój smartfon za darmo. Gwarantujemy, że nie pożałujesz.

Zdjęcie główne artykułu by photos.oliur.com

Dobra gra na smartfony to taka, która jest prosta. Najlepiej gdy nie wymaga dwóch rąk do obsługi i jej akcja toczy się na tyle szybko, że trudno oderwać od niej wzrok. W poniższym zestawieniu skupiliśmy się na trzech polskich produkcjach, które zawodowo zabijają nudę. Jeśli lubisz rozwiązywać łamigłówki i rebusy, lubisz gry zręcznościowe i przy okazji zabawy dowiadywać się o ciekawych rzeczach, to koniecznie pobierz te aplikacje. Dodatkowym argumentem niech będzie to, że to produkcje polskich przedsiębiorców. A głównym, to że naprawdę wciągają.

1. Zgadnij co to

Śmieszna, wymagająca i uzależniająca jest gra pt. „Zgadnij co to”, którą stworzyli rzeszowscy programiści. Jeśli znasz przysłowia, powiedzenia i nazwy popularnych seriali czy filmów, to ta gra mobilna jest dla Ciebie. Dzięki świetnemu designowi i logice gry, nie oderwiesz się od klawiatury telefonu przez najbliższą godzinę. Gra zaczyna się od prostych haseł, ale z czasem, po dojściu do dalszych etapów, jest coraz trudniej rozwiązać rebus przedstawiony najczęściej za pomocą dwóch grafik. Jeśli wiesz, jakie przysłowie można przypisać do obrazków: serca i talerza, to zdecydowanie powinieneś pobrać tę aplikację.

Pobierz Zgadnij co to na Androida

Pobierz Zgadnij co to na iOS

2. Timberman

30 milionów pobrań na całym świecie. Aplikacja udostępniona na pięć najbardziej popularnych systemów mobilnych i na Steamie, dzięki czemu możemy grać w nią także na komputerze. Najlepsza gra mobilna 2014 roku dostępna na App Storze. To tylko kilka z wielu argumentów przemawiających za pobraniem „Timbermana” na swojego smartfona. Gra, w której wcielamy się w postać drwala, wymaga nie tylko pełnego skupienia, ale też sprytu. Doceniona na całym świecie polska produkcja wciąga na wiele godzin. Na tyle spodobała się użytkownikom, że autorzy gry postanowili rozszerzyć gamę platform, na których można grać w Timbermana. Stworzyli nawet maszynę do gry typu arcade, która jest dostępna w kilku knajpach na świecie.

Pobierz Timbermana na Androida

Pobierz Timbermana na iOS

3. Prawda czy Fałsz

Lamborghini to marka traktorów. Prawda czy fałsz? Jeśli znasz odpowiedzi na tego typu pytania (albo wydaje ci się, że je znasz), to powinieneś sprawdzić się w kolejnej produkcji polskich programistów. Prawda czy Fałsz, to gra opierająca się na określeniu, czy wskazane zdanie jest prawdziwe czy mija się z prawdą. Ponad milion internautów pobrało tę aplikację i stara się zdobyć w niej jak najwięcej punktów. Ich przeciwnikiem zazwyczaj jest aplikacja, ale jeśli czują się na siłach, to mogą stanąć w szranki nie tylko z aplikacją, ale też w trybie multiplayer. Pozwala on na grę przeciw innemu graczowi. Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę na wiele różnych tematów, zabawić się i przy okazji czegoś nauczyć, pobierz grę „Prawda czy Fałsz”.

Pobierz Prawda czy Fałsz na Androida

Powyższa lista jest subiektywnym wyborem gier, które naszym zdaniem wciągają. Nie zdołaliśmy niestety przejrzeć wszystkich popularnych polskich produkcji, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o podsunięcie nam linków do Waszym zdaniem najbardziej wciągającej gry mobilnej. Jeśli propozycje będą naprawdę interesujące – dodamy je do naszej listy. Wierzymy, że takich zabijaczy czasy jest o wiele więcej!