3 polskie aplikacje, które podpowiedzą co warto zwiedzić

Dodane: 02.07.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Korzystając z pięknej pogody, warto zwiedzić ciekawe miejsca, aby uprzyjemnić sobie wypoczynek. Z pomocą, a jakże inaczej, przychodzą nam aplikacje. Sprawdziliśmy te, które polecą nam interesujące zakątki polskich miast.

Korzystając z pięknej pogody, warto zwiedzić ciekawe miejsca, aby uprzyjemnić sobie wypoczynek. Z pomocą, a jakże inaczej, przychodzą nam aplikacje. Sprawdziliśmy te, które polecą nam interesujące zakątki polskich miast.

fot. Fotolia

Agnieszka, Krystian, Justyna i Krzysiek – to obecni przewodnicy aplikacji stworzonej we współpracy z Allegro, która jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych polskimi miastami. Darmowa aplikacja Polska Lokalsa poleci i pokaże nam miejsca godne uwagi, o których może jeszcze nie czytaliśmy. Zasada działania aplikacji jest prosta. Po jej pobraniu wybieramy miasto, które chcemy zwiedzić: Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Katowice czy Warszawa. Następnie wybieramy przewodnika bądź kategorię miejsc, które szukamy. Później widzimy mapę z zaznaczonymi, ocenionymi miejscami. Szczegółów dowiadujemy się po „tapnięciu” na nie.

Jeśli szukamy jednak więcej ciekawostek dotyczących zabytków i obiektów dziedzictwa kultury, to warto sięgnąć po darmową aplikację PolskaNiezwykla.pl. Ciekawe treści, zdjęcia, mapa dojazdu oraz aktualna pogoda w danym miejscu, pomagają w wyborze interesujących miejsc. Pobierając aplikację otwieramy sobie wrota do informacji o ciekawych budowlach znajdujących się również w naszej okolicy. W większości dodanych do aplikacji miast znajdziemy też ciekawostki związane z poszczególnymi miejscami. Jak przekonują twórcy portalu, który jest pierwowzorem aplikacji, do bazy danych dodano ponad 30 tysięcy miejsc wartych odwiedzenia. Które już znasz?

O tym, że sami mieszkańcy wiedzą najlepiej o najciekawszych miejscach w mieście przekonuje darmowa aplikacja Starpin. Po jej pobraniu mamy wgląd do właśnie zrobionych zdjęć przez mieszkańców. Jeśli dopiero planujemy swoją podróż, to przydatna może okazać się funkcja filtrowania treści, która może pokazywać np. ciekawe miejsca w promieniu 50 kilometrów. Starpin pozwala zobaczyć miasto oczami mieszkańca. Do każdego zdjęcia przypisana jest lokalizacja, a dzięki współpracy z TomTom pokazana jest też trasa dojazdu. Użytkowników możemy też obserwować i jak mówią twórcy w przyszłości nawiązywać z nimi bezpośrednich kontaktów za pomocą czatu. Treści pobierane są również z Instagrama, także spodziewajmy się wielu zdjęć dodawanych codziennie, które pojawią się w naszym streamie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem