3 polskie aplikacje, które podpowiedzą gdzie dobrze zjeść

Dodane: 19.07.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Jesteś w nowym mieście i nie wiesz gdzie możesz dobrze zjeść? Szukasz szybkich recenzji, które pomogą Ci podjąć decyzję? Może wystarczy Ci samo menu pobliskich lokali? Skorzystaj z naszego zestawienia, w których aplikacje spełnią wymienione wymagania.

Jesteś w nowym mieście i nie wiesz gdzie możesz dobrze zjeść? Szukasz szybkich recenzji, które pomogą Ci podjąć decyzję? Może wystarczy Ci samo menu pobliskich lokali? Skorzystaj z naszego zestawienia, w których aplikacje spełnią wymienione wymagania.

Grafika główna artykułu pochodzi z Fotolia

Smart Menu, to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS, dzięki której mamy wgląd do menu pobliskich restauracji. Dla mnie to najciekawsza opcja, bo lubię wiedzieć co mogę zjeść w danym lokalu jeszcze przed wejściem do niego. Aplikacja jest prosta w obsłudze i pozwoli na szybkie znalezienie odpowiedzi na pytanie: co mogę tutaj zjeść. Przydatne wydają się dodatkowe funkcje takie jak mapa, promocje czy informacje dotyczące lokalu. Jeśli zdecydujemy się jednak na szybszy powrót do domu, to warto zamówić do domu potrawę z poziomu aplikacji.

Papurazzi, to społeczność, która z testowania potraw czyni sztukę. Każda z nich jest poddawana recenzji oka aparatu. Oprócz ładnego wyglądu, potrawa powinna przede wszystkim smakować. Jak się o tym dowiedzieć? Z recenzji udostępnianych przez użytkowników. W Papurazzi użytkownicy obdarowują gwiazdkami dobre potrawy i komentują, krótko opisując wrażenia związane z wizytą w danym lokalu. Do każdej z ocenionych potraw przypisana jest lokalizacja oraz mapka dojazdu, numer telefonu czy podsumowanie oznaczeń, które przyznali danej restauracji użytkownicy. Aplikacja dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS.

Gastronauci, to najstarszy startup w tym zestawieniu, który zebrał jak dotąd najwięcej opinii użytkowników. Spełnia podstawowe funkcje wzorowo. Po włączeniu znajduje ocenione restauracje. Każda z nich zawiera krótki opis w postaci tagów, numer telefonu oraz adres i nazwę. Zazwyczaj w profilu lokalu możemy znaleźć recenzje klientów oraz zdjęcia wnętrza i potraw. Interesującą funkcją jest „Nawiguj”, która poprowadzi nas w dane miejsce za pomocą nawigacji. Jeśli dany lokal nam się spodobał, to możemy też szybko dokonać w nim rezerwacji stolika w drugim serwisie – Stoliczku.pl. Aplikacje są ze sobą połączone, co należy zaliczyć na wielki plus. Gastronauci możemy pobrać na urządzenia mobilne z systemem iOS, Android oraz Windows Phone.

A Wy? Z jakich aplikacji, które polecają restauracje korzystacie?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem