3 polskie aplikacje, które pomogą w wychowaniu dziecka

3 polskie aplikacje ktore pomoga w wychowaniu dziecka
Udostępnij:
Ciekawych programów na nasze smartfony dla dzieci jest co nie miara. Wiedzieliście, że są takie, które nauczą dzieci jak poprawnie myć ząbki, jak dobrze wymawiać literki oraz jak dzielić się z innymi? Jeśli nie, to macie na to okazję.

Ciekawych programów na nasze smartfony dla dzieci jest co nie miara. Wiedzieliście, że są takie, które nauczą dzieci jak poprawnie myć ząbki, jak dobrze wymawiać literki oraz jak dzielić się z innymi? Jeśli nie, to macie na to okazję.

Gdy chcemy przekazać naszym pociechom wiedzę na temat sytuacji, które prawdopodobnie im się niebawem przydarzą, warto posłużyć się tzw. pomocami smartfonowymi. Aplikacje takie jak Sharing, Alfabet i Brush with Snappy & Panda the Dentist sprawują się świetnie i w tym przypadku. Czego nauczą nasze dzieci?

fot. Fotolia

Sharing, tak nazywa się jedna z aplikacji stworzonych przez krakowskich programistów. Korzystając z niej mamy okazję dowiedzieć się dlaczego powinniśmy się dzielić z innymi i jak to poprawnie zrobić. W jednym z zadań mamy podzielić czekoladę na czworo dzieci. Aplikacja Sharing nauczy też dzieciaki jak narysować np. zajączka czy balonik. W kolejnej kategorii nasz potomek może ćwiczyć swoją pamięć, otwierając i zamykając okienka z planszy, i wybierając dwa te same obrazki znajdujące się na nich. Za każde poprawnie wykonane zadanie przyznawane są odznaki, które są przechowywane w wirtualnej szufladzie. Zespół Duckie Deck stworzył też mnóstwo gier dostępnych z poziomu przeglądarki. Sharing możemy pobrać za 1,79 euro na system iOS.

Alfabet, to polska aplikacja, która nauczy młodych użytkowników smartfonów alfabetu. Dowiedzą się m.in. jak napisać daną literkę, jak ją poprawnie wymawiać oraz w jakich słowach jest użyta. Świetne ilustracje, lektor i interaktywność, na pewno zaciekawią dzieciaki. Bardzo interesujące w aplikacji są testy wiedzy dla maluchów. Wskaż literę, to zadanie, w którym mamy wskazać powiedzianą literkę, z trzech dostępnych na ekranie. Kolejną zabawą jest układanka. Ze wskazanych liter mamy ułożyć słowo opisujące np. zwierzątko przedstawione na ekranie. Za każdą poprawną odpowiedź jesteśmy nagradzani gwiazdkami. Gwiazdki możemy wymienić na naklejkę, która trafi do naszego wirtualnego klasera. Alfabet jest dostępna do pobrania za 1,79 euro na system iOS.

MoodUp Kids, to aplikacja dla wszystkich maluchów, którzy dopiero uczą się posługiwać szczoteczką do zębów. Kalendarze np. w postaci zębów, czy układanki na początku w postaci delfina, stawiają naszemu dziecku cel, którym jest zebranie wszystkich części układanki, a przy okazji wyrobienie nawyku mycia zębów. Po przejściu ekranu głównego widzimy cztery opcje: kalendarz, kubek z pastą do zębów i szczoteczką, książka oraz klocki do układania. Zachęcam przede wszystkim do otwarcia książeczki, z której dowiemy się m.in. po co chodzi się do dentysty. Świetnie zilustrowane postacie, pokazują jak poprawnie myć zęby, a nawet co się dzieje w gabinecie dentysty. Brush with Snappy & Panda the Dentist jest dostępna do pobrania za 2,99 dolarów na urządzenia z systemem iOS.

-

Z jakich aplikacji korzystają Wasze maluchy?