3 spotkanie Startup Founders. Założyciele startupów pojadą tramwajem na podbój rynków międzynarodowych

Dodane: 18.09.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już 29 września (piątek) o 16:00 rozpocznie się we Wrocławiu spotkanie Startup Founders – ogólnopolskiego stowarzyszenia twórców startupów i innowatorów. Nadchodząca sesja poświęcona będzie ekspansji zagranicznej polskich firm.

Uczestnicy będą pracować w kręgach eksperckich, a po części oficjalnej przejadą tramwajem na sesję networkingową na terenie dawnej zajezdni. Ostatnie wejściówki na event są jeszcze dostępne.

Spotkanie Startup Founders rozpocznie się w Pracowni Projektów Międzykulturowych Zajezdnia przy ul. Legnickiej 65 – przestrzeni otwartej dla organizacji i inicjatyw pozarządowych. Temat sesji – wychodzenie polskich firm na rynki zagraniczne – nie jest przypadkowy. Jak wskazuje opublikowany niedawno raport Polskie Startupy 2017, połowa polskich startupów eksportuje swoje usługi i produkty na rynki zagraniczne.

Spotkanie SF nie będzie jednak kolejną konferencją startupową na ogólnym poziomie, a intensywną wymianą wiedzy w gronie doświadczonych przedsiębiorców. Z tego powodu wszyscy uczestnicy wydarzenia muszą się najpierw zarejestrować, określając swoje doświadczenie w obszarze prowadzenia biznesu poza Polską. Cała agenda spotkania będzie ułożona na podstawie tematów, kompetencji oraz pytań podanych w trakcie zgłoszenia.

– Mapowanie kompetencji pozwala nam rozpoznać, kto w jakiej dziedzinie jest ekspertem i dzięki temu pomagać członkom budowanie startupów szybciej, taniej i przede wszystkim globalnie – podkreśla prezes stowarzyszenia Tomasz Chołast, dodając przy okazji, że w wyniku spotkań powstało już kilka nowych spółek. Dzięki podpowiedziom otrzymanym w trakcie kręgów niektórzy członkowie dodatkowo zarobili kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie.

Część oficjalna wrześniowego spotkania obejmie cztery główne bloki dyskusyjne. Po jej zakończeniu uczestnicy przejadą zabytkowym tramwajem na sesję networkingową w niedawno otwartym centrum kultury na terenie dawnej Zajezdni Dąbie. Dalsze informacje, plan spotkania i formularz rejestracyjny są obecne na stronie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Startup Founders powstało w połowie 2016. Jednym z kluczowych celów SF jest tworzenie przestrzeni do spotkań oraz wymiany doświadczeń przez przedsiębiorców. Więcej: www.startupfounders.pl.

Wideo-relacja z poprzedniego spotkania:

3. Spotkanie Startup Founders: Tramwajem na Podbój Rynków Zagranicznych

Wrocław, 29.09. (pt.), 16:00

Inwestycja:

Dla założycieli startupów:

139 zł – do 22 września / 189 zł po tej dacie

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem