3 startupy dla podróżnika

Dodane: 23.08.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W wyborze podróży w nieznane miejsce najważniejsze są trzy rzeczy: miejsce spełniające nasze oczekiwania, nocleg w dobrej lokalizacji oraz rozrywka. Postaraliśmy się przygotować trzy narzędzia dla podróżnika, dzięki którym znajdziemy idealne miejsce na urlop, poszukamy noclegu w centrum…

W wyborze podróży w nieznane miejsce najważniejsze są trzy rzeczy: miejsce spełniające nasze oczekiwania, nocleg w dobrej lokalizacji oraz rozrywka. Postaraliśmy się przygotować trzy narzędzia dla podróżnika, dzięki którym znajdziemy idealne miejsce na urlop, poszukamy noclegu w centrum oraz zapewnimy sobie rozrywkę na wieczór.

Gdzie wybrać się na zasłużony wypoczynek? Jaka dzielnica miasta będzie najatrakcyjniejsza? Te pytanie zadajemy sobie co roku a czasem nawet kilka razy w roku. Gdzie najlepiej spędzić urlop? Najlepiej tam gdzie są już przetarte szlaki przez naszych znajomych. Przedstawiamy Wam startup Trippy, który zbierając informacje dotyczące miejsc, które odwiedzili nasi znajomi pomoże nam w wyborze idealnego miejsca do wypoczynku. Dzięki integracji Trippy z Facebookiem mamy możliwość poproszenia naszych znajomych o opinię w jakie miejsce najlepiej się wybrać i dlaczego akurat tam. Wystarczy dokonać szybkiej rejestracji zaplanować podróż, wpisać gdzie chcemy ją odbyć, na czym nam najbardziej zależy i wrzucić ją na naszą tablicę na Facebooku. Jeśli po rejestracji w serwisie zaprosimy naszych znajomych do Trippy to będą mogli udzielać się i dawać nam wskazówki co zwiedzić a co omijać. System znajdzie wskazane miejsca i poda do nich odnośniki. Z poziomu strony możemy od razu zarezerwować miejsce w hotelu czy nocleg w domu noclegowym. Trippy jest dostępny jako aplikacja webowa oraz aplikacja mobilna na system iOS.

Najtańsze noclegi są po znajomości albo od zwykłych ludzi. Dlaczego więc nie skorzystać z możliwości jaką daje nam wynajęcie pokoju czy mieszkania w miejscu, do którego się wybieramy od zwykłych ludzi? Korzystając z airbnb.pl znajdziemy mnóstwo ofert z danego miasta. Serwis niedawno wkroczył na polski rynek, więc teraz będzie nam łatwiej wynająć lokum na całym świecie. Wystarczy, że wchodząc na stronę główną serwisu wpiszemy miejsce do którego planujemy się wybrać a znajdziemy listę pokoi czy domów do wynajęcia. Następnie wpisujemy po prawej stronie okres wynajęcia lokum i ilość osób, które w nim zamieszkają. Jeśli nie jesteśmy pewni co do danego domu możemy przeczytać opinie użytkowników, którzy przez pewien okres w nim mieszkali. Serwis zdobył uznanie wśród milionów użytkowników na całym świecie dzięki szerzeniu idei couchsurfingu.

Jesteśmy w nowym miejscu a wychodząc z lotniska czy z dworca zauważamy plakat naszego ulubionego zespołu, który gra koncert właśnie dzisiaj. Byłoby to spełnieniem Twoich marzeń, ale to życzenie chyba się nie spełni bo do koncertu została niespełna godzina i nie masz pewności, że będą jeszcze bilety. Co robisz? Wyciągasz smartfona włączasz aplikację WillCall i z jej poziomu kupujesz bilet na to wydarzenie. Co ciekawe dokonując zakupu za pomocą aplikacji otrzymujemy również benefity takie jak: darmowy drink, 10% zniżki na bilet czy ominięcie kolejki do wejścia na koncert. Uruchamiając aplikację po wcześniejszej rejestracji mamy dostęp do wydarzeń z danego miejsca z krótkim opisem oraz linkiem do najlepszych utworów danego wykonawcy. Za pomocą jednego “tapnięcia” możemy kupić bilet i powiadomić znajomych, że wybieramy się na to wydarzenie. Aplikacja jest darmowa, dostępna na system Android oraz iOS. Działa niestety wyłącznie na terenie San Francisco.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem