3 tysiące użytkowników przygotowało się do matury z platfromą Korepetica.pl

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Licealiści przez lata nauki zdobywają wiedzę, aby na egzaminie dojrzałości wypaść jak najlepiej. To bardzo ważne, ponieważ dla wielu uczniów dobry wynik z niego jest przepustką do wymarzonej uczelni. Chcąc zwiększyć swoje szanse na powodzenie, maturzyści zdobędą wiedzę z platformą Korepetica.pl.

Nauka przedmiotów ścisłych w sieci

Działająca od 2013 roku Korepetica.pl jest serwisem internetowym oferującym pomoce dydaktyczne osobom przygotowującym się do egzaminu maturalnego. Korzystając z platformy, internauci mogą zdobywać wiedzę, dzięki materiałom wideo, tekstom i lekcjom, które odbywają się online. Korepetica.pl umożliwia poszerzenie wiedzy z przedmiotów ścisłych i oferuje kursy z matematyki, chemii, fizyki oraz biologii.

Dotychczas blisko 3 tysiące maturzystów, aby osiągnąć dobry wynik z egzaminu skorzystało z pomocy platformy Korepetica.pl. O ich przygotowanie zadbali akademiccy wykładowcy m.in. z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadząc godzinne wykłady online, przekazali uczestnikom teoretyczną wiedzę z wybranych zagadnień. Ponadto uczniowie po każdej odbytej lekcji otrzymywali zadania i testy mające na celu weryfikację zdobytych umiejętności.

Szansa na dalszy rozwój, dzięki finansowaniu

Korepetica.pl dba również o stały kontakt między wykładowcami, a biorącymi udział w kursach studentami. Dlatego każdy z nich otrzymuje opiekuna dbającego o przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku mogą specjalnie zaprojektowane lekcje. Utworzone je tak, by każdy z internautów zakończył edukację na kilka dni przed rozpoczęciem się matury.

W ostatnim czasie Korepetica.pl wzięła udział w programie akceleracji SCALE „Demo Day SCALE”, którego celem było wyłonienie obiecujących startupów. Platforma edukacyjna dedykowana maturzystom na czele, której stoi Piotr Skrzyniarz zakwalifikowała się do drugiego etapu. Teraz Korepetica.pl powalczy o pierwsze miejsce, gdzie główną nagrodą jest dofinansowanie projektu w wysokości 75 tysięcy złotych.

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem