3 wysokoprocentowe aplikacje

Dodane: 06.05.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pisaliśmy już o Jotly, aplikacji poprzez którą możemy oceniać dosłownie wszystko. Poinformowaliśmy Was też o Hater App – społeczności hejterów. Teraz przyszedł czas na zestawienie darmowych aplikacji związanych z alkoholem.

Pisaliśmy już o Jotly, aplikacji poprzez którą możemy oceniać dosłownie wszystko. Poinformowaliśmy Was też o Hater App – społeczności hejterów. Teraz przyszedł czas na zestawienie darmowych aplikacji związanych z alkoholem.

fot. Fotolia

Elixr, to społeczność amatorów trunków. Pobierając aplikację na nasze urządzenia mobilne z systemem iOS możemy podzielić się z naszymi znajomymi informacjami o drinkach oraz miejscach, w których można je kupić. Do każdego postu oprócz zdjęcia możemy dodawać komentarze i dyskutować na temat jego smaku, przyrządzenia czy dodatków, które bardziej urozmaiciłyby spożywanie go. Użytkownicy tworzą swój profil dzięki czemu mają szybki wgląd do ciekawych trunków, które spożywali wcześniej.

Przepisów na stworzenie ciekawych drinków szukajcie pobierając aplikację Cocktails Free. W pierwszej zakładce znajdziemy 10 drinków, które zostały najlepiej ocenione przez użytkowników. Przechodząc do każdego z nich widzimy ocenę w skali pięciu gwiazdek, później składniki potrzebne do jego zrobienia, sposób przygotowania i na końcu dekorację. Każdy z trunków możemy dodać do ulubionych bądź podzielić się linkiem do niego ze znajomymi. Ciekawie wygląda również opcja stworzenia własnego barku z alkoholami, do którego możemy zaprosić innych.

Dla design freaków polecamy Cocktail Flow, świetnie zaprojektowaną aplikację. Na ekranie startowym widzimy trzy kategorie, które ułatwią nam wyszukiwanie trunków. Podzielone zostały na bazie alkoholu, typie bądź kolorze. Każdy z drinków przedstawiony jest w interesującej formie. Oprócz tego mamy dostęp do przepisu na jego przygotowanie oraz podobne do niego drinki. Standardowo każdy z trunków możemy dodać do naszych ulubionych. Twórcy udostępnili też poradniki oraz opcję kupowania dodatkowych przepisów na specjalne okazje. Dostępna jest też opcja stworzenia własnego barku. Ciekawie przedstawia się też możliwość stworzenia listy zakupowej ze składnikami drinków.

A Wy? Z jakich aplikacji do przygotowywania drinków i innych napoi korzystacie?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem