30 tys. zł za najlepsze rozwiązanie programistyczne. Warszawski programista nagrodzony w konkursie Digital Banking

Dodane: 22.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Piotr Adamus, warszawski programista, zdobył pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 30 tys. złotych w konkursie Digital Banking, organizowanym przez firmę GFT Polska. Jury uznało, że zaproponował on najlepsze rozwiązanie wdrożenia silnika obsługującego transakcje giełdowe.

Drugie miejsce zajął Jacek Staniak, a trzecie Grzegorz Wilkowicz. Wszyscy trzej finaliści zostali zaproszeni do wzięcia udziału w festiwalu technologii i innowacji CODE_n new.New Festival w Karlsruhe, niedaleko Stuttgartu.

Konkurs Digital Banking był dla programistów okazją do przetestowania swoich umiejętności tworzenia wysokiej jakości, dobrze przetestowanego kodu, a także poznania mechanizmów podobnych do tych, które na co dzień umożliwiają płynne działanie Wall Street czy londyńskiego City. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 200 uczestników, którzy w sumie stworzyli 75 tys. linii kodu. Zgłoszone rozwiązania były oceniane pod kątem zgodności z założeniami zadania konkursowego i jakości kodu.

– Polscy programiści cieszą się coraz większą renomą na arenie międzynarodowej. W opublikowanym niedawno rankingu portalu Hackerrank.com rodzimi twórcy oprogramowania zostali ocenieni jako jedni z trzech najlepszych na świecie. Celem konkursu Digital Banking jest wspieranie talentów i stawianie zdolnym koderom wyzwań motywujących ich do dalszego rozwoju – mówi Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska, organizator konkursu.

Jury konkursu wybrało trzy projekty, które znalazły się w ścisłym finale, a ich autorzy zostali zaproszeni na ceremonię rozdania odbywającą się podczas festiwalu technologii i innowacji CODE_n new.New Festival w Karlsruhe, niedaleko Stuttgartu. Program wydarzenia odbywającego się w dniach 20-22 września, obejmuje prezentację najnowszych trendów w obszarze cyfryzacji. Festiwal jest też doskonałą okazją do nawiązania kontaktu i wymiany wiedzy ze specjalistami w tej dziedzinie. Finaliści poznali ostateczne wyniki konkursu w czasie ceremonii rozdania nagród, w środę 21 września. Pierwsze miejsce i 30 tys. złotych zdobył Piotr Adamus, druga nagroda trafiła do Jacka Staniaka. Na podium stanął także Grzegorz Wilkowicz.

– Zwycięskie rozwiązanie zastosowało inteligentne i konfigurowalne podejście do silnika transakcyjnego. Efektywne wykorzystanie możliwości nowoczesnych języków programowania wpłynęło na jego czytelność i stabilność. Wszystkie te czynniki połączone z pomyślnymi wynikami testów zapewniły mu pierwsze miejsce – mówi Marek Strejczek, juror konkursu.

– Do wzięcia udziału w konkursie motywowała mnie chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Tematyka zadania jest powiązana z tym, czym zajmuję się zawodowo na co dzień, a jego poziom trudności gwarantował, że udział w konkursie będzie szansą, aby nauczyć się czegoś nowego. Stworzenie dobrego rozwiązania wymagało z jednej strony kompetencji technicznych, z drugiej zrozumienia bądź poznania mechanizmów wykorzystywanych w branży bankowości inwestycyjnej. Podsumowując, udział w konkursie był dla mnie naprawdę wartościowym doświadczeniem, polecam go każdemu, kto chce zweryfikować swoje umiejętności – komentuje Piotr Adamus, zwycięzca tegorocznego konkursu Digital Banking.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem