30 tysięcy euro na wsparcie startupowych biznesów

30 tysiecy euro na wsparcie startupowych biznesow
Udostępnij:
30 tysięcy euro w gotówce i możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami z całego świata. To tylko niektóre korzyści dla startupów, które wezmą udział w  Startup Contest – konkursie organizowanym w ramach konferencji Infoshare w Gdańsku. Rejestracja trwa!

Aplikować może każdy startup. Dwudziestka najlepszych zaprezentuje swój pomysł na Growth Stage – jednej z głównych scen konferencji, gdzie będzie mogła pokazać się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i reprezentantom największych korporacji. Co roku na Infoshare przyjeżdża ich ponad 200. Międzynarodowe jury weźmie pod uwagę m.in. potencjał biznesowy projektu, zespół oraz innowacyjność prezentowanego rozwiązania. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 EUR w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7 000 i 3 000 EUR. Fundatorem nagrody jest Prezydent Gdańska, Partner Honorowy konferencji. Rekrutacja trwa do 28 lutego 2020 r. na stronie internetowej Organizatora.

Konkursy trampoliną do sukcesu

Startupy coraz chętniej biorą startują w konkursach. W 2019 roku do Startup Contest  zgłosiło się 601 firm. To o ponad 100 więcej niż w roku poprzednim. Ponad połowa (59%) aplikacji z poprzedniej edycji konkursu to startupy na wczesnym etapie rozwoju, tzw. early stage, głównie z Polski (120 firm), Niemiec (58 firm) i Wielkiej Brytanii (51 firm).

– Udział w konkursie o międzynarodowym zasięgu to dla młodych firm szansa na zastrzyk gotówki na rozwój działalności, dynamizację. Obecność na scenie i możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed zagranicznymi VC i przedstawicielami największych korporacji dla wielu staje się prawdziwą  trampoliną do sukcesu – mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare, organizatora konferencji.

Medtech, Fintech i e-commerce

Blisko ⅓ firm, które aplikowały w 2019 roku, oferowało rozwiązania dla branży medycznej, finansowej (banki, firmy ubezpieczeniowe) oraz e-commerce. Ponad 200 nadesłanych zgłoszeń to projekty oparte o blockchain i kryptowaluty.

– Obserwujemy wzrost liczby projektów w obszarze Fintech. Do ostatniej edycji konkursu zgłosiło się 57 firm oferujących rozwiązania dla branży finansowej. To 2 razy więcej niż w 2018 roku. Od kilku lat w top 5 obszarów są projekty AI, jednak ich pogłębiona analiza wskazuje, że w wielu przypadkach nie można mówić o sztucznej inteligencji, a raczej o uczeniu maszynowym czy analizie danych –  komentuje Grzegorz Borowski. – Jednocześnie obserwujemy, że z roku na rok projekty, które aplikują do Startup Contest, są coraz bardziej dojrzałe, niezależne od branży, w której działają – dodaje.

O Infoshare

Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich są startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Dwa dni konferencji to 11 tematycznych scen, 200 prelegentów, ponad 150 wystąpień oraz imprezy towarzyszące, które są okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Infoshare to również przestrzeń do rozwoju dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Speed Dating pozwala na umówienie indywidualnych spotkań z inwestorami, Startup Expo umożliwia zaprezentowanie swojego rozwiązania na dedykowanym stoisku, a Startup Contest każdego roku gromadzi ponad 500 startupów walczących o nagrodę główną - 20 000 EUR.

W 2020 roku Infoshare odbędzie się w dniach 13-14 maja w gdańskim Amber Expo. Uczestnicy wysłuchają wystąpień z 11 tematycznych scen. Inspire Stage to znane i lubiane nazwiska, inspirujące opowieści założycieli największych firm, przegląd innowacji w biznesie oraz ciekawe panele dyskusyjne. DevTrends Stage to scena, którą zdominują trendy w nowych technologiach. Speakerzy opowiedzą m.in. o sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i blockchainie. Wyspecjalizowane sceny dodatkowe: DataTech, Front-End, BackEnd, Security, DeepTech Stages oraz IT Leaders Stage to duża dawka wiedzy dla doświadczonych deweloperów i architektów. Na scenie marketingowej poruszone zostaną tematy dotyczące digital marketingu, użycia nowych technologii w sprzedaży i nowych mediów. Startupom, inwestorom i przedstawicielom VC oddajemy Growth Stage. Najlepsze nazwiska z branży technicznej i świata biznesu pojawią się na Arena Stage, aby wziąć udział w sesjach Q&A i odpowiedzieć na pytania publiczności.

Po pierwszym dniu konferencji uczestnicy wezmą udział w Great Networking Party z koncertem na żywo, który już na stałe zawitał w agendzie Infoshare Conference. Okazja do networkingu i dobrej zabawy to również Before i After Party.

Infoshare - we share what IS worthy