31 polskich podcastów, które powinien znać każdy przedsiębiorca

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Podcasty stają się coraz popularniejszym źródłem wiedzy przedsiębiorców. Można słuchać ich w biegu, podczas jazdy samochodem czy wykonując czynności domowe lub biurowe. Przedstawiamy listę audycji, w których słuchacze znajdą solidną dawkę informacji o prowadzeniu firmy.

fot. unsplash.com

Na poniższej liście znajdują się podcasty dotyczące biznesu, IT, designu, marketingu i sprzedaży. Zapraszamy do lektury i odsłuchu!

(Uwaga! Lista podcastów jest aktualizowana i jest ich więcej niż tytuł sugeruje)

1. Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

Marek Jankowski swój podcast prowadzi od 2009 roku. Dotychczas nagrał już 120 godzin dla przedsiębiorców, w których opowiedział o zagadnieniach z zakresu marketingu, sprzedaży, zarządzania czy zatrudniania.

2. Menedżer Plus Podcast – Mariusz Chrapko

Mariusz Chrapko na co dzień pomaga firmom w procesie wdrażania i adaptacji zwinnych metod pracy. Po godzinach natomiast nagrywa podcast, w którym omawia takie tematy jak praktyka zarządzania, przywództwo, agile, praca zespołowa i produktywność. Do udziału w niektórych odcinkach zaprasza gości, z którymi rozmawia o mniej oczywistych metodologiach i narzędziach.

3. Greg Albrecht Podcast: Wszystkie twarze biznesu 

Nieco inną perspektywę przyjął Greg Albrecht, który w kolejnych odcinkach podcastu prezentuje sylwetki przedsiębiorców budujących biznes od zera. Jego celem jest przybliżenie słuchaczom modeli myślenia, strategii działania i umiejętności, które skutecznie działają w prowadzeniu firmy.

4. Inna kultura biznesu – Kamil Zarębski

Zagraniczni klienci oraz sposób pracy z nimi to konik Kamila Zarębskiego. Do udziału w podcastach zaprasza on managerów, którzy opowiadają jak kultura innych krajów wpływa na ich pracę i życie.

5. Klientomania

Klientomania to podcast, w którym tematem przewodnim jest obsługa klienta, jego doświadczenia i potrzeby. Jego twórcy przybliżają słuchaczom świat contact center.

6. Podcasty Deloitte 

Deloitte prowadzi kilka podcastów, w których biorą udział eksperci zajmujący się różnymi obszarami biznesu. Wśród nich znajdują się podatki, prawo, technologie czy marketing. Na nagraniach pojawiają się również komentarze najgorętszych tematów bieżących.

7. Prawo dla Biznesu – Piotr Kantorowski

Kantorowski w swoim podcaście omawia tematy przydatne zarówno nowym, jak i obecnym przedsiębiorcom. Opowiada on o tym, jak przy użyciu prostych metod wykorzystać prawo dla rozwoju swojej firmy.

8. Startup My Way – Bogusz Pękalski

Rozmowy z inspirującymi ludźmi to również domena Bogusza Pękalskiego. Do audycji zaprasza osoby związane z technologią, startupami, internetem i biznesem, aby pokazać drogi przedsiębiorców od zera do sukcesu.

9. Porozmawiajmy o IT – Krzysztof Kempiński 

Krzysztof jest ekspertem w branży IT. W swoim podcaście porusza tematy, trendy, technologie i zjawiska, które są obecne w jego branży.

10. Analiza IT – Hania Tomaszewska 

Analiza biznesowa to zawód i pasja Hani Tomaszewskiej. Wiedzą z tego obszaru dzieli się w swoim podcaście opowiadając między innymi o tym, jak zdobyć pracę analityka, jak robić prezentacje biznesowe, ale także zahacza o tematy zarządzania zmianą w organizacji.

11. DevStyle – Maciej Aniserowicz

Maciej Aniserowicz to programista, szkoleniowiec, bloger, ale także podcaster. Do udziału w nagraniach zaprasza on gości, z którymi rozmawia o tematach związanych z IT oraz przedsiębiorczością. Jego ostatnim przedwakacyjnym rozmówcom jest Pat Flynn, autor książki „Gotowi na Start“.

12. Product Vision

Podcast Product Vision to nowość w świecie podcastów. Głównym tematem audycji jest to, jak tworzyć i rozwijać produkty cyfrowe.

13. Nie Tylko Design – Tomasz Skórski

Podcast Nie Tylko Design Tomasza Skórskiego poświęcony jest głównie cyfrowym produktom, procesowi projektowania, elektronicznym gadżetom i szeroko pojętemu designowi.

14. Podcast Jacka Kłosińskiego

Jacek Kłosiński postanowił pomagać innym w kreatywnej pracy i tym właśnie jest jego podcast, źródłem inspiracji, porad i zbiorem narzędzi. W nagraniach biorą udział goście, którzy dzielą się doświadczeniem z prowadzenia biznesu, ale również blogowania.

15. Marketing B2B – Igor Bielobradek

Podcast o content marketingu, Facebooku, generowaniu leadów i strategii. Prowadzi go Igor Bielobradek, specjalista od szeroko pojętej komunikacji w Internecie.

16. Email [i] Marketing Podcast – Paweł Sala

Z audycji Pawła Sali dowiecie się, jak lepiej realizować swoje działania marketingowe i nie tylko. Opowie on o tym, jak dobrze wykorzystywać efekt synergii pomiędzy różnymi kanałami komunikacji.

17. Patrzymy Szerzej: Biznes | Marketing | Projektowanie Życia – Oscar Rak & Szymon Pieczyński

Oscar i Szymon to młodzi przedsiębiorcy, którzy postanowili dzielić się wiedzą i doświadczeniem z rozwijania biznesu. Z tego powodu uruchomili podcast, w którym prowadzą słuchaczy przez różne zagadnienia biznesowe.

18. FIRMA ON-LINE – Agata Chmielewska

Podcast o biznesie, marketingu i rozwoju w Internecie. Skierowany jest do osób, które chcą rozwinąć działalność w sieci, sprytnie zarządzać swoją firmą i wykorzystać nowe media oraz technologie do zwiększania przychodów.

19. Słowem o biznesie – Agnieszka Socha 

Mając 16-letnie doświadczenie w biznesie Agnieszka Socha dzieli się swoimi doświadczeniami, inspiruje i prowadzi wywiady z interesującymi ludźmi. Jej podcasty dedykowane są głównie przedsiębiorczym kobietom.

20. Margo Leads (Marketing Online)

Margo Leads skupia się na marketingu internetowym, by działania które podejmujesz w sieci przynosiły wymierne korzyści. Słuchając tego podcastu dowiesz się wszystkiego, co jest niezbędne do promowania własnej firmy.

21. Kreatywne zagłębie – Paweł Badura  

Audycja dla przedsiębiorców i przedsiębiorczych. Wskazówki, inspiracje, wymiana doświadczeń.

22. Więcej niż oszczędzanie pieniędzy – Michał Szafrański 

Michał Szafrański przedstawia konkretne i sprawdzone sposoby pomnażania oszczędności. Opowiada jak rozsądnie wydawać pieniądze i jak odważnie realizować swoje pasje i marzenia. Jeśli szukasz odrobiny stabilizacji finansowej w swoim życiu, to ten podcast jest dla Ciebie.

23. Pani Swojego Czasu – Ola Budzyńska

Na przykładzie własnej marki Ola Budzyńska pokazuje jak budować i rozwijać biznes online, pisać bloga, angażować społeczność, prowadzić webinary dla tysięcy kobiet, organizować kursy online, sprzedawać swoje produkty oraz budować markę osobistą.

24. Life Hacking Podcast – Ludwik C. Siadlak

Audycja dla freelancerów, przedsiębiorców, prawników, polityków i płatnych zabójców – słowem każdego, kto potrzebuje skutecznych narzędzi do osiągania swoich celów.  Poznasz m.in. metody, techniki i sposoby wywierania wpływu i komunikacji.

25. Zawodowcy.fm – Karol Stryja 

Karol Stryja rozmawia, prowadzi wywiady i opowiada historie ludzi, którzy zainspirują Cię do zmian w życiu i biznesie.

26. Stacja Zmiany 

Podcast dla osób lubiących zmiany i tych, którzy zmian się boją. To podcast o tym, że coś trzeba przywitać, a coś pożegnać, bo w życiu coś się kończy, a coś się zaczyna.

27. Nauka XXI wieku – Borys Kozielski 

Rozmowy na tematy związane z odkryciami naukowymi, badaniami.

28. Z pasją o mocnych stronach – Dominik Juszczyk

Słuchając podcastu, dowiesz się, jak rozwijać swoje mocne strony oraz jak korzystać z nich w codziennym życiu – w komunikacji z bliskimi i współpracownikami, w budowaniu zespołu, rozwijaniu się, w byciu bardziej efektywnym i produktywnym.

29. Podcast Charyzmatyczny – Dawid Straszak

Charyzmy można się nauczyć. Mitem jest to, że trzeba się z nią urodzić. Jak tego dokonać? Dowiesz się z tego podcastu.

30 Karol Zielinski. The Show

Karola fascynują ludzie i ich historie, którzy mają do opowiedzenia coś ciekawego. Rozmawia, zadaje pytanie. Nie tylko o biznesie.

31. Otwieracz – M. Zaremba, S. Szymczyk

Podcast zachęcający do spojrzenia w nowy sposób na otaczającą rzeczywistość. Autorów szczególnie interesują zjawiska, o których przestaliśmy rozmawiać, przyjmując je za oczywiste lub niewarte rozstrząsania.

AKTUALIZACJA

32. Biznes w IT – Piotr Bucki

Piotr Bucki w swoim podcaście dzieli się wiedzą i doświadczeniem z tworzenia 250-osobowej firmy IT. Do udziału w nagraniach zaprasza gości, którzy odpowiadają na pytania, m.in. jak zarządzać przedsiębiorstwem, czy poradzić sobie z kwestiami prawnymi.

33. BrandTalks

BrandTalks to podcast w języku angielskim, ale prowadzony przez polską firmę, Brand24. Każdy odcinek to duża dawka wskazówek od ekspertów, w tym różne case study oraz podpowiedzi, z jakich narzędzi korzystać do rozwijania różnych projektów

34. Marketing Manager 2.0 – Kacper Skoczylas

Kacper Skoczylas jest doświadczonym menedżerem marketingu oraz organizatorem szczecińskich „Czwartków Social Media”. Stworzony przez niego podcast jest skierowany dla osób zajmujących się marketingiem, które chcą być lepsze i skuteczniejsze w swojej pracy. W odcinkach znajdą coś dla siebie zarówno doświadczeni menedżerowie jak i osoby rozpoczynające swoją przygodę z marketingiem.

35. Merytorycznie o eCommerce

Podcast Merytorycznie o eCommerce to miejsce dla wszystkich osób związanych z handlem elektronicznym. Planujesz założyć sklep internetowy? A może już jesteś właścicielem e-sklepu lub pracujesz przy projektach e-commerce jako specjalista? Z pewnością znajdziesz dla siebie wartościowe treści, które powiedzą Ci jak zacząć ze sklepem internetowym, umożliwią Ci być na bieżąco z nowinkami, podpowiedzą jak zwiększać sprzedaż. Wyjątkowi goście podcastu, którymi są specjaliści e-commerce oraz właściciele prężnie działających biznesów będą dla Ciebie kopalnią wiedzy.

36. Podcasty PwC

W ramach swoich podcastów PwC omawia istotne zagadnienia dotyczące firm, takie jak podatki, prawo, biznes, finanse, czy technologia.