40 milionów złotych finansowania dla ZnanyLekarz.pl

Dodane: 14.05.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Polski startup walczy o miano lidera na rynkach globalnych w kategorii ochrony zdrowia. W osiągnięciu ambitnego celu, ZnanemuLekarzowi.pl mają pomóc zdobyte środki finansowe. W trzeciej rundzie spółka pozyskała 40 milionów złotych.

Znane instytucje i przedsiębiorcy inwestują w polski projekt

ZnanyLekarz.pl to największa w Polsce platforma umożliwiająca użytkownikom rejestrowanie wizyt u lekarzy przez internet. Dotychczas internauci za pośrednictwem serwisu umówili ponad milion takich spotkań. Wynik ten odzwierciedla popularność startupu, którą cieszy się na rodzimym rynku. Obecnie ZnanyLekarz.pl, który od 2012 roku znany jest również na świecie jako DocPlanner.com świadczy usługi w 25 krajach. I nie ma zamiaru na nich poprzestać.

Projekt zdobył właśnie inwestorów, którzy wsparli ZnanegoLekarza.pl finansowaniem w wysokości 40 milionów złotych. Głównie zaangażowanymi finansowo w przedsięwzięcie są Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Łukasz Gadowski, który brał udział w realizacji serwisu umożliwiającego dokonywanie zamówień jedzenia online Delivery Hero. Ponadto ZnanyLekarz.pl został wsparty przez Fabrice Grinda, twórcę OLX oraz przez dotychczasowych inwestorów, czyli Point Nain Capital, Piton Capital i RTAventuras.

Rejestracja wizyt u lekarzy online na całym świeci

Jak twierdzi właściciel serwisu ZnanyLekasz.pl Mariusz Gralewski, zdobyte środki finansowe będą przeznaczone na rozwój portalu na rynkach międzynarodowych. Głównym celem biznesowym spółki jest stworzenie platformy umawiającej wizyty lekarskie o globalnym zasięgu. Realizację przedsięwzięcia ma ułatwić właśnie pozyskany kapitał. Przedsiębiorca zarządzający firmą planuje poprawić funkcjonalność serwisu oraz zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów.

Przekazane ZnanemuLekarzowi.pl środki finansowe w wysokości 40 milionów złotych pochodzą z trzeciej rundy. W wcześniejszych inwestycjach, polskich startup zgarnął w 2012 roku 3 miliony złotych, a dwa lata później 9 milionów złotych.

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia