45 milionów dolarów dla GoEuro. Na czele inwestorów: Goldman Sachs Investment Partners

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

GoEuro, największa w Europie platforma umożliwiająca zakup biletów autobusowych, kolejowych i lotniczych, ogłosiło zamknięcie drugiej tury rozmów dotyczących finansowania. Firma zostanie wsparta sumą 45 mln dol. Kwotę zainwestuje m.in. Goldman Sachs.

Ta inwestycja jest ogromnym wsparciem, a tym samym jest również podkreśleniem, jak wiele, przez okres dwóch i pół lat, udało się nam osiągnąć. Pozwoli nam to na utrzymanie wysokiego poziomu rozwoju i dalszą, dynamiczną rozbudowę uniwersalnej platformy, która umożliwia sprawne wyszukiwanie połączeń autobusowych, kolejowych i lotniczych na terenie Europy – mówi Naren Shaam, założyciel i CEO w GoEuro.

Firma działa na rynku, na którym co roku 150 miliardów euro wydawanych jest na podróże. Wykorzystując najwyższą technologię, oferuje narzędzie, które zaspokoi potrzeby podróżujących po Europie.

GoEuro w sposób imponujący zdołało wprowadzić do ery cyfrowej jeden z ostatnich niewykorzystanych rynków w branży turystycznej. Z ponad 50 000 stacjami kolejowymi i autobusowymi, a tym samym z milionami możliwych dróg podróży, Europa jak dotąd nie miała jednej wyszukiwarki. Widzimy ogromny potencjał w możliwości stworzenia tak uniwersalnego narzędzia – mówi Christopher Dawe, Co-Head, Goldman Sachs IP Private Investments.

– GoEuro powstało zaledwie dwa lata temu i jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich międzynarodowych aspiracji w zrewolucjonizowaniu europejskiego rynku turystycznego. Niezmiernie cieszy mnie również fakt, że ci, którzy już odnieśli sukces, jak Ilkka i Sebastian, również podejmują decyzję, by inwestować w europejski rozwój technologii. Międzynarodowy zespół, który tworzy GoEuro, to najlepsi z branży. Już teraz cieszymy się na możliwość rozpoczęcia współpracy zarówno z Narenem jak i z całym jego zespołem – dodaje Niklas Zennström, założyciel i CEO Atomico.

GoEuro obecne jest w 11 krajach Europy w tym także w Polsce. Oferuje swoim użytkownikom możliwość wyszukiwania i zakupu biletów na najtańsze i najbardziej dogodne połączenia oferowane przez 40 spółek kolejowych, ponad 300 przewoźników autobusowych i wszystkie linie lotnicze. Firmom oferującym przejazdy, ułatwia natomiast dotarcie do klientów z całego świata.

Dodatkowe finansowanie pozwoli firmie na dalszy rozwój, szczególnie w takich obszarach jak inwestowanie w integrację nowych partnerów, rozwój produktu, wspieranie klientów zarówno w Europie jak i na całym świecie, a także walkę o talenty, które zasilą zespół GoEuro.

– Dziś GoEuro dociera do podróżnych za pośrednictwem 15 języków, w 120 krajach. Dzięki nam, podróżowanie po Europie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wsparcie, jakie otrzymujemy od Glodman Sachs i Atomico, pozwoli nam jeszcze bardziej skoncentrować się na osiągnięciu wyznaczonego celu, jakim jest stworzenie narzędzia, które będzie jedynym potrzebnym, by łatwo, szybko i tanio podróżować po całej Europie – mówi Naren Shaam.

fot. pixabay.com