5 aplikacji, które wesprą twój zdalny biznes

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Prowadzenie zdalnego biznesu wymaga doskonale zaplanowanej organizacji pracy. Na szczęście na rynku istnieją rozwiązania, które są stworzone dla przedsiębiorców, których praca odbywa się w odległości od zatrudnionych osób. Poznaj aplikacje, dzięki którym wykonywanie obowiązków stanie się prostsze.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

1. Slack

Slack jest bezpłatną platformą służącą dokomunikacji, dzięki której w łatwy sposób można przekazywać informacje między współpracownikami. Serwis jest kompatybilny z kontem Google, dlatego można logować się za pomocą tych samych loginów i haseł. Do najważniejszych funkcji Slacka, należy możliwość zakładania wątków rozmów dedykowanym konkretnym projektom. Ponadto, użytkownicy mogą dzielić się ze sobą plikami wideo, zdjęciami i dokumentami korzystając z opcji dodawania załączników.

2. Trello

Z Trello zaplanujesz codzienny harmonogram działań. Bezpłatna aplikacja posiada przejrzysty panel, który nazywany jest „tablicą”. Nic w tym dziwnego, ponieważ podobnie jak do tablicy, użytkownicy mogą przypinać karty tworząc tym samym listy zadań do wykonania. Każda karta jest opatrzona tytułem, a ponadto można dodawać osoby zaangażowane w realizacje projektu, dzięki czemu w planowanych obowiązkach panuje porządek widoczny dla wszystkich korzystających

3. Casual

Casual jest aplikacją osadzoną w chmurze, która pomaga zorganizować prace zespołu nad tworzonym projektem. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą stworzyć wizualny proces przebiegu działań nad wykonywanym zadaniem. Casula działa w prosty sposób. Wystarczy, że podczas planowanie pracy użytkownicy będą dodawać „okienka” z opisem konkretnych działań – w ten sposób powstawanie rozrysowany proces przypominający mapę myśli. Następnie do każdego okienka należy przypisać imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za realizację celu oraz wyznaczyć termin końcowy.

4. Streak

Twórcy aplikacji Streak umożliwiają zmianę konta na Gmailu w system CRM. Wystarczy pobrać z witryny producenta darmową wtyczkę, która będzie kompatybilna z posiadanym kontem. Kiedy już ją zainstalujemy możemy przy użyciu oprogramowania zarządzać sprzedażą, prowadzić wsparcie dla klientów i organizować rekrutacje. Dodatkowo obsługa poczty wychodzącej staje się prostsza, ponieważ Streak umożliwia zdefiniowanie maili, które mają być wysyłane do grupy odbiorców o określonej porze.

5. Google docs

Firma Google oferuje wiele cennych rozwiązań dla biznesu, w tym jedno z najbardziej użytecznych dla przedsiębiorców internetowch– Google docs. Biurowy pakiet Google zawiera arkusze kalkulacyjne, dokumenty tekstowe i te służące do tworzenie prezentacji multimedialnych. Użytkownicy korzystający z narzędzi Google’a, mogą dzielić się ze sobą efektami swojej pracy przesyłając sobie nawzajem linki, dzięki którym współpracownicy mają dostęp do opracowanych dokumentów. Ponadto, wszystkie stworzone pliki można wspólni edytować online, dzięki czemu praca jest efektywniejsza.