5 aplikacji z Izraela, które warto znać

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Naród start-upów stworzył wiele produktów, które zmieniły świat. Podejście do biznesu mieszkańców kraju graniczącego z Syrią, Libanem czy Jordanią jest godne podziwu i warte naśladowania. Czym teraz zajmują się startupowcy z Państwa Izrael? Poniżej przedstawiamy listę pięciu aplikacji z Izraela, które warto znać.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

1. Społeczność cukrzyków

Yishay Knobel i Shlomi Aflalo stworzyli aplikację HelpAround, po tym jak ich znajomy źle się poczuł i nie miał przy sobie akcesoriów potrzebnych do odparcia ataku cukrzycy. Od niego dowiedzieli się też z czym wiąże się życie takiej osoby. Wtedy postanowili stworzyć aplikację, która umożliwiłaby wspólną pomoc chorym na cukrzycę np. wysyłając zapytanie czy ktoś w pobliżu ma glukometr. Taka prośba o pomoc dociera do wszystkich użytkowników aplikacji w pobliżu, którzy mogą w każdej chwili pomóc choremu.

2. Głosowy Twitter

Czterdzieści dwie sekundy – tyle czasu emisji ma każdy użytkownik aplikacji HearMeOut, który chce podzielić się ze światem czymś ciekawym. Twórcy aplikacji przedstawiają ją jako portal społecznościowy, który pozwala opowiedzieć historie. Może to być relacja z wydarzenia, próbka nowej piosenki czy pochwalenie się sukcesami w pracy. Dlaczego porównaliśmy aplikację do głosowego Twittera? Ponieważ informacje przekazywane za pomocą HearMeOut, tak samo jak na Twitterze, z założenia mają być aktualne.

3. Łatwe parkowanie

Dzięki big data, real-timing i danym pozyskiwanym od użytkowników, aplikacja Parko chce stać się najlepszą pomocą w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Pozwala znaleźć w mieście darmowe miejsca postoju, o których dowiemy się dzięki wcześniej wymienionym czynnikom. W dodatku, po znalezieniu odpowiedniego miejsca, program będzie nas nawigował, abyśmy bez problemu do niego trafili. Skróci zatem trasę tak, abyśmy jak najszybciej dotarli do celu oraz zaoszczędzili pieniądze na paliwie.

4. Wyjątkowe konwersacje

DNHey to wyjątkowa aplikacja do czatu. Dlaczego? Ponieważ dzięki niej możemy poznać użytkowników programu nie zdradzając swojej tożsamości. Jeśli mamy problemy natury osobistej i chcielibyśmy o nich porozmawiać z kimś obcym, aplikacja DNHey jest idealnym rozwiązaniem. Wystarczy, że wrzucimy post z odpowiednim tagiem (np. #helpline), aby porozmawiać z kimś o swoich problemach w szkole. Możemy też znaleźć podobne do siebie osoby przeszukując profile użytkowników.

5. Dietetyczna aplikacja

Podobno ponad 60 milionów Amerykanów ma problem ze znalezieniem restauracji, które oferują potrawy zgodne z ich dietą. Aplikacja AnyMeal, przy współpracy z użytkownikami, ma rozwiązać ten problem. Wystarczy, że pobierzemy program i wybierzemy jedną z pięciu kategorii diet: bezglutenowa, wegańska, wegetariańska, białkowa czy koszerna. Wtedy na ekranie zobaczymy listę restauracji w pobliżu, które oferują menu dla dbających o zdrowie. Zostaną też posegregowane według opinii użytkowników.