5 argumentów za tym, że to w Niemczech powstanie następna firma warta 100 mld dolarów

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Alex Spain, Senior Associate w londyńskim funduszu inwestycyjnym Atomico, napisał artykuł, w którym przedstawił pięć dowodów na to, że to w Niemczech powstanie kolejna firma technologiczna wyceniana na ponad sto miliardów dolarów. Co stoi za tym, że ma rację?

Na zdjęciu: reklama zachęcająca do przeniesienia się do Berlina, którą można spotkać w Londynie | fot. twitter.com/sjhmorris

Niemcy to nie tylko e-commerce

Niemcy od lat uchodziły za jeden z największych startupowych hubów na świecie skupiający utalentowanych startupowców. I choć większość członków międzynarodowej społeczności, niemiecką scenę startupową kojarzy raczej z branżą e-commerce, Spain stara się pokazać ją z nieco innej strony. Za pomocą pięciu argumentów pokazuje, że to w tym kraju powstanie firma technologiczna z ogromną wyceną.

Ci co na bieżąco śledzą startupowe media, wiedzą, że niedawno pojawiła się wstrząsająca informacja o SoundCloudzie, szwedzkim startupie rozwijanym od 2007 roku w Berlinie. Właściciele tej spółki musieli zwolnić 73 pracowników ze względu na złą sytuację finansową. Informacja ta odbiła się echem w światowych mediach, co nie przyniosło sławy Berlinowi.

Niemiecka firma technologiczna z wyceną 100 mld dolarów

Mimo to, Alex Spain w artykule opublikowanym na platformie Medium, podnosi pięć argumentów za tym, że Niemcy (największy hub startupów znajduje się w Berlinie) to idealne miejsce na stworzenie kolejnego technologicznego giganta. Tłumaczy, że w Niemczech już powstały firmy o światowej sławie, takie jak Zalando, DeliveryHero czy HelloFresh, co dobrze wróży lokalnemu rynkowi.

Oto powody, dla których inwestor z Londynu uważa, że w Niemczech powstanie kolejna firma technologiczna z wyceną ponad 100 miliardów dolarów:

1. Utalentowani pracownicy.

2. Zainteresowanie światowych funduszy inwestycyjnych.

3. Rozwinięty ekosystem poza Berlinem.

4. Lokalni inwestorzy zainteresowani wieloma branżami.

5. Ciągle powstające firmy.

Więcej na temat powyższych argumentów dowiecie się ze źródłowego artykułu, do czego gorąco zachęcami. My za to jesteśmy ciekawi, czy udałoby się znaleźć pięć argumentów za tym, że to właśnie w Polsce powstanie następna firma z branży IT wyceniana może nie na 100 miliardów dolarów, ale na miliard dolarów. Jeśli macie jakieś propozycje, podrzućcie je w komentarzach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem